single

Trądzik to problem nie tylko nastolatków. Jak z nim walczyć?

Trądzik to dość powszechny problem, który wbrew pozorom nie pojawia się tylko u młodych osób. Dorośli często borykają się na co dzień z tą dolegliwością. Jednak istnieją skuteczne sposoby leczenia i kosmetyki, które pozwalają zmniejszyć objawy trądziku.

Trądzik u dorosłych - przyczyny 

W większości przypadków trądzik zaczyna pojawiać się w wieku młodzieńczym, kiedy to rozpoczyna się okres dojrzewania. Wtedy należy przykładać szczególną uwagę do pielęgnacji skóry twarzy. Jednak problem ten dość często pojawia się również w przypadku osób dorosłych. Jakie są przyczyny jego pojawienia się? Szczególnie wpływa na to:

  • niewłaściwa pielęgnacja twarzy,
  • długotrwały stres,
  • zła dieta,
  • problemy hormonalne.

Powyższe kwestie to tylko jedne z wielu przyczyn pojawienia się trądziku u osób dorosłych. Oczywiście odpowiedna pielęgnacja i naturalne sposoby skutecznie potrafią poprawić kondycję skóry. Możemy wykorzystać np. dermokosmetyki z linii Pharmaceris T. Produkty z tej serii przeznaczone są do codziennego stosowania, zmniejszają wydzielanie sebum i skutecznie poprawiają wygląd cery trądzikowej. Właściwości przeciwbakteryjne, jakie posiadają te kosmetyki, skutecznie oczyszczają twarz. 

Jak leczyć trądzik u dorosłych?

Leczenie trądziku w przypadku osób dorosłych wymaga cierpliwości. Sama terapia niekiedy trwa nawet rok. Najczęściej narażone na pojawienie się trądziku są kobiety. To w ich przypadku bardzo często powstają zmiany hormonalne, które powodują nasilenie się problemów ze skórą. Pierwsze objawy trądziku to znak, że najwyższy czas umówić się na wizytę u dermatologa. Najczęściej lekarz zleca wykonanie badań z krwi, które wykluczą lub potwierdzą zmiany hormonalne czy problemy z tarczycą. Oczywiście, jeśli takie mają miejsce, konieczne jest zastosowanie odpowiednich leków. Jednak jeśli przyczyną jest stres, niewłaściwa dieta czy zła pielęgnacja to konieczne będą odpowiednie kosmetyki. Jak wiadomo, takie specyfiki nie należą do najtańszych, jednak skutecznie poprawiają stan skóry. Podstawą w walce z trądzikiem jest właściwa pielęgnacja. Pamiętajmy o oczyszczaniu twarzy, ale i o jej nawilżaniu. Oczywiście podczas leczenia mocny makijaż jest zdecydowanie niewskazany. Dermatolog po wstępnych oględzinach przepisze odpowiednie kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Jeśli jednak takie będą niewystarczające, może zajść konieczność zastosowania specjalnych leków. Należy także pamiętać o odpowiednim odżywianiu się. Słodycze i ostre jedzenie potęgują trądzik, dlatego wskazane jest ich unikanie. Natomiast jeśli przyczyną trądziku jest długotrwały stres, to lepsza będzie wizyta u specjalisty, który pomoże uspokoić nerwy.

Leczenie trądziku u dorosłych to duże wyzwanie. Jednak odpowiednie leki i kosmetyki mogą pomóc pożegnać się z tym problemem. Na co dzień warto jednak dbać o cerę i nie obciążać jej zbytnią ilością kosmetyków. Właściwa dieta również okaże się pomocna w tej walce.