single

Domowe sposoby na worki pod oczami

Worki pod oczami to problem wielu osób. Niektórzy poza workami mają także cienie pod oczami, które sprawiają, że twarz wygląda niezdrowo. Przyczyny powstania worków i cieni są rożne. Odmienne są także sposoby na walke z nimi. Warto pamiętać, że cienka skóra pod oczami nie lubi silnych środków i kontaktu z takimi substancjami, które powodują podrażnienia. Dlatego sposoby na cienie i worki powinny być łagodne oraz naturalne. Takie są metody domowe walki z opuchniętymi oczami.

1. Jakie są przyczyny powstania worków i cieni?

Przyczyny worków po oczami i cieni mogą być różne. Do najczęściej spotykanych zalicza się alergie, zbyt krótki sen, czynniki dziedziczne, niektóre choroby, bez względu na przyczynę wystąpienia worków i cieni pod oczami warto podjąć kroki zmierzające do ich zmniejszenia. Przede wszystkim ustalamy przyczynę. Wtedy próby likwidowania problemu mogą być skuteczniejsze. Jeśli przyczyną jest alergia staramy się unikać alergenu i przyjmujemy leki na alergię. Osoby, które maja worki pod oczami i cienie cały czas mogą mieć nierozpoznaną alergię, na któryś z produktów, który spożywają. Warto się wybrać do lekarza i sprawdzić czy uczulenie nie jest winne podkrążeniu oczu. Dodatkowo dobrze będzie przyjmować witaminowe suplementy, ponieważ alergicy często mają niedobór witamin, szczególnie z grupy B.

2. Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Jednym ze skutecznych sposobów na worki pod oczami wywołane niedostatkiem snu będzie efektywny sen. Wiele osób zyje w stresie i ma problemy ze snem. Wtedy koniecznie trzeba umieć odreagować napięcie. W ten sposób szanse na wyspanie się w nocy będą większe. Zatkany nos może powodować cienie pod oczami, po powrocie zdrowia powinny znikać. Niektóre osoby mają cienką skóre pod oczami. Może być to dziedziczenie i niewiele można na to poradzić. Warto mieć dobry korektor pod oczy i próbować zmniejszyć widocznośc cieni przez stosowanie domowych sposób na sińce pod oczami. Z wiekiem skóra staje się cieńsza i nie ma na to lekarstwa. Worki i cienie mogą być wynikiem złego odżywiania

worki pod oczami

3. Jakie są domowe sposoby na worki pod oczami?

Zanim udamy się do kosmetyczki warto będzie skorzystać z domowych sposobów. Te najbardziej popularne rozwiązania na walkę z niedoskonałościami:

 • okłady z plasterków ogórka
 • kompres z torebek z herbaty
 • przykładnie żelowych okularów odpowiednie schłodzonych
 • nakładanie na powieki pasty z surowego ziemniaka
 • przykładnie schłodzonej łyżki
 • wysypianie się
 • unikanie odżywek
 • ograniczenie spożycia soli, nadmierna jej ilość może sprawić, że woda pod oczami będzie się zatrzymywać i to wpływa na worki
 • stosowanie kremów pod oczy z witaminą K i retinolem.
 • unikanie pocierania oczu
 • noszenie okularów przeciwsłonecznych z odpowiednim filtrem.

Można także stosować te sposoby łącząc je ze sobą i szukać tych rozwiązań, które akurat w naszym przypadku będą się najlepiej sprawdzać i będziemy mogli zauważyć zadowalające efekty. Zazwyczaj ta efektywność przy łączeniu różnych sposobów staje się większa i właśnie na tym głównie powinno nam zależeć.