single

Przygotuj cerę na karnawałowe szaleństwo!

Karnawał to czas, kiedy systematycznie bawimy się na różnego rodzaju imprezach. Na każdej z nich chcemy wypaść jak najlepiej, dlatego dwoimy się i troimy, żeby m.in. makijaż wyglądał możliwie jak najlepiej. A samo jego częste nakładanie i noszenie to ogromne wyzwanie dla cery. Potrzebuje ona więc odpowiedniego przygotowania. Co kryje się za tymi słowami?

Złuszczanie i nawilżanie

Zanim wpadniemy w wir karnawałowego szaleństwa, zadbajmy o cerę. Przede wszystkim nie może być ona odwodniona, z niedoskonałościami, pozapychanymi porami. Zacznijmy od pozbycia się zrogowaciałego naskórka oraz odpowiedniego nawilżenia. Warto wykorzystać peeling (również ten dedykowany wyłącznie do ust), tonik i krem, który będzie stanowił naszą bazę pod make-up. Pamiętajmy, że podkład nie powinien być nakładany na suchą cerę, bo uwidoczni i podkreśli każdą niepotrzebną skórkę. Poza tym zwłaszcza skóra wokół oczu nie może być pozostawiona sama sobie. Obrzęków nie ukryje nawet najlepszy makijaż. Porządny krem pod oczy bądź nawilżane płatki mogą okazać się wybawieniem.

Tonik – który i dla kogo?

Jednym z ważnych elementów w pielęgnacji cery jest tonik. I tu warto zatrzymać się na Garnier, Czysta Skóra tonik, który wykazuje nie tylko działanie oczyszczające, ale też ściągające. To dobre rozwiązanie dla osób ze skórą podatną na powstawanie niedoskonałości. Pomaga on również, kiedy zmagamy się z nadmiarem sebum, rozszerzonymi porami, a nasza skóra jest tłusta bądź mieszana. Produkt ureguluje produkcję sebum, pozamyka pory oraz zmatowi skórę. Jest to możliwe, ponieważ Garnier Czysta Skóra tonik ma w sobie kwas salicylowy oraz pochodną oczyszczającego cynku. Przy czym kosmetyk powinien być nakładany na twarz w drugiej kolejności, po żelu oczyszczającym z tej samej serii. Sięgamy po wacik, zwilżamy go tonikiem i przecieramy twarz, szczególnie uwzględniając strefę T, czyli czoło, nos i brodę. Efekt oczyszczenia utrzymuje się aż do 4 godzin.

Ciekawym narzędziem w walce o piękną i zdrową cerę jest również tonik na trądzik z Garnier. Produkt zwęża pory, redukuje niedoskonałości i ślady po nich. Należy go aplikować codziennie rano lub wieczorem. Nanosimy kosmetyk za pomocą wacika, koniecznie na oczyszczoną skórę twarzy. Należy przy tym zwrócić uwagę na partie twarzy nadmiernie przetłuszczające się oraz z niedoskonałościami. Nie bez znaczenia jest też to, że tonik na trądzik, po nałożeniu na buzię, przyjemnie chłodzi. Ma również świeży zapach. Poza tym dobrze się go rozprowadza i jest wydajny.

Artykuł sponsorowany