single

Kiedy sięgnąć po pierwszy krem przeciwzmarszczkowy?

Zmarszczki to problem, który dotyczy każdego człowieka w wieku dojrzałym. Ich pojawienie się jest naturalnym następstwem procesów starzenia, które w organizmie zaczynają się naprawdę wcześnie. Warto uświadomić sobie jedno – nigdy nie jest za wcześnie na wdrożenie do swojej pielęgnacji kremu przeciwzmarszczkowego. Kiedy i w jaki sposób rozpoczyna się proces starzenia, skąd biorą się zmarszczki i w jakim momencie warto sięgnąć po kremy przeciwzmarszczkowe?

remy przeciwzmarszczkowe – kiedy stają się koniecznością?

Wiele kobiet zdaje się unikać kosmetyków, których działanie określa się przymiotnikiem „przeciwzmarszczkowy”. Warto jednak uświadomić sobie, że powstawanie zmarszczek jest procesem zupełnie naturalnym! Co więcej, nie jest to oznaka, że właśnie rozpoczął się etap starości. Proces starzenia organizmu rozpoczyna się około 25 roku życia – to właśnie wtedy spowolniona zostaje produkcja kolagenu, a skóra powoli traci swoją elastyczność. Pierwsze efekty postępowania tego procesu stają się widoczne dopiero po kilku latach, choć jest to silnie związane z ogólną kondycją i typem cery, stylem życia i doborem kosmetyków do pielęgnacji. Duże znaczenie ma poziom nawilżenia skóry i ekspozycja na promienie słoneczne, a także ilość snu – to właśnie podczas snu skóra najefektywniej się regeneruje. Zmarszczki powstają bowiem w wyniku ubytków w warstwie lipidowej lub kostnej – w tych miejscach skóra zapada się. Kremy przeciwzmarszczkowe warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji jeszcze przed trzydziestymi urodzinami – dzięki temu można już od samego początku zapewnić skórze dostęp do składników, których powoli zaczyna jej brakować.

Kremy przeciwzmarszczkowe – jak wybrać pierwszy?

Głównym zadaniem, jakiemu muszą sprostać kremy przeciwzmarszczkowe, jest nawilżanie skóry, ochrona przed wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za proces starzenia, a także dostarczanie składników odżywczych. Panie, które rozpoczynają pielęgnację przeciwzmarszczkową przed trzydziestym rokiem życia, powinny szukać w składzie kosmetyków takich substancji jak witaminy A, E i C, kwas hialuronowy oraz koenzym Q10. Ponieważ w tym wieku nie są jeszcze widoczne wyraźne zmiany w strukturze skóry, konsystencja takiego kremu powinna być lekka, np. żelowa.

Kobiety po trzydziestym roku życia, które dopiero zaczynają testować kremy przeciwzmarszczkowe, potrzebują nieco innych składników – w ich kosmetykach powinny znajdować się ceramidy, proteiny, ekstrakty roślinne oraz kofeina pobudzająca mikrokrążenie skóry.

Najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe

Najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe wcale nie muszą kosztować kilkaset złotych – bardzo często nawet niedrogie kosmetyki drogeryjne cechują się doskonałym składem i szybkim działaniem. Przykładem może być krem Nivea Q10 Power. Składnikiem aktywnym tego produktu jest koenzym Q10 połączony z kreatyną stymulującą syntezę kolagenu odpowiedzialną za odbudowę struktury skóry i jej sprężystość. Ten krem to doskonałe narzędzie do walki ze zmarszczkami mimicznymi.

Kremy przeciwzmarszczkowe ma w swojej ofercie także marka L’Oreal Paris. Na uwagę zasługuje m.in. seria Ekspert Wieku, w ramach której dostępne są kremy na dzień i na noc w wersji 40+, 50+, 60+, a nawet 70+. Prawdziwym hitem do cery dojrzałej jest jednak krem Revitalift Laser X3, który dzięki zawartości opatentowanej przez markę cząsteczki młodości pro-Xylane gwarantuje wygładzenie i wypełnienie zmarszczek, a fragmentowany kwas hialuronowy zapewnia dogłębne nawilżenie. Systematyczne stosowanie tego produktu pozwala zagęścić skórę i odnowić jej dawny kontur.

Jeśli zaś chodzi o najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe, które można stosować do pielęgnacji cery z zaawansowanymi zmianami powstałymi w wyniku procesu starzenia, warto zwrócić uwagę na trójaktywny krem przeciwzmarszczkowy Fortessimo marki Dr Irena Eris. Nowatorski kompleks składników przeciwzmarszczkowych i stymulujących do regeneracji sprawia, że zmarszczki są wygładzone, a skóra odzyskuje jędrność i młody wygląd. Ten produkt przeznaczony jest do pielęgnacji nocnej.

Materiał partnera