single

Chlorofil w płynie

Naturalne źródłem chlorofilu stanowią wszelkie zielone warzywa. Wydawać by się więc mogło, że dostarczenie go do naszego organizmu nie jest trudne. Niestety dzisiejsza żywność nie jest już tak obfita w bogate składniki odżywcze. Z tych właśnie względów powstał chlorofil w płynie – świetnie przyswajalny, nieoceniony składnik naszej diety. Dowiedz się, czym jest chlorofil w płynie i dlaczego warto go przyjmować. Wybierz najlepszy chlorofil w płynie i ciesz się jego niezwykłymi właściwościami.

Czym jest chlorofil

Chlorofile to grupa związków chemicznych, które występują u roślin, alg i niektórych bakterii – tzw. fotosyntetyzujących. Zielona barwa chlorofilu jest spowodowana tym, że pochłania on dużą część tzw. czerwonego i niebieskiego światła, a odbija światło zielone, dlatego widzimy go właśnie w tej barwie. Chlorofil jest w dużym stopniu związany z transportem tlenu w organizmie. To właśnie dlatego zyskał wdzięczną nazwę - „zielona krew”, która nawiązuje do ludzkiej hemoglobiny, do której jest z resztą bardzo podobny pod względem budowy chemicznej.

Właściwości zielonej krwi

Od najmłodszych lat powtarzano nam, że należy jeść zielone warzywa, ponieważ są zdrowe. Mało kto wie jednak, że swój niezwykłe właściwości rośliny te zawdzięczają właśnie zawartości chlorofilu. Spożywając chlorofil, chronimy swój organizm przed wolnymi rodnikami, które sieją w naszym organizmie spustoszenie na poziomie komórkowy. Co więcej, wnętrze naszego ciała jest dzięki niemu maksymalnie dotlenione, ze względu na duże powinowactwo chlorofilu z tlenem, a także zalkalizowane – innymi słowy odkwaszone. Chlorofil oczyszcza również krew i unieszkodliwia wiele toksycznych związków. Większość chorobotwórczych bakterii nie może rozwijać się w środowisku bogatym w tlen. Dlatego zielona krew jest dla nich zabójcza. Chlorofil wspomaga również walkę z nowotworami, hamując rozwój guzów. Stosuje się go również w leczeniu chorób krwi oraz cukrzycy. Łagodzi również objawy astmy, pomaga w leczeniu choroby wrzodowej oraz hamuje rozwój stanów zapalnych w każdej części ciała, również stawach. Co wiecej, reguluje on także gospodarkę hormonalną w organizmie. Dlatego pomaga przy chorobach tarczycy oraz przy zaburzeniach miesiączki u kobiet. Trzeba więc przyznać, że zbawienny wpływ chlorofilu na nasz organizm jest naprawdę imponujący!

chlorofil w płynie

Chlorofil w płynie – ranking

Płynny chlorofil to produkt, który pozwala w łatwy sposób korzystać z dobrodziejstw tej niezwykłej substancji. Decydując się na zakup chlorofilu w płynie, zwróć uwagę na to, ab był to w pełni naturalny produkt, bez sztucznych składników oraz konserwantów. Poniżej znajdziesz ranking producentów płynnego chlorofilu, który ukazuje różnice w składzie produktów.

1. Duo Life Chlorofil – naturalny chlorofil w płynie, zawierający chlorellę, olejek miętowy, jęczmień, lucernę i chlorofilinę. Wyróżnia się najbardziej naturalnym składem;

2. NSP Chlorofil w płynie – zawiera wodę oczyszczoną, glicerynę rozpuszczalną, chlorofilinę sodowo-miedziową oraz aromat: olejek miętowy;

3. Altermedica Chlorofil w płynie – zawiera wodę, glicerynę, chlorofilinę sodowo-miedziową, naturalny aromat miętowy;

4. Chlorofil płynny NEWFOODS – zawiera chlorofilinę miedzianą, glicerynę warzywną, wodę dejonizowaną, olej mięty pieprzowej i sorbat potasowy;

5. Calivita Liquid Chlorophyll Chlorofil w płynie – zawiera wodę, nośnik: roślinny glicerol, chlorofilinę sodowo-miedziową, aromat: olejek mięty kędzierzawej (Mentha spicata), substancje konserwujące: sorbinian potasu, regulator kwasowości: kwas cytrynowy.