single

Nawilżacz do włosów - co to takiego i jak wybrać najlepszy?

Piękne włosy dodają uroku - z tym każdy się zgodzi. I chociaż mamy w tej chwili liczniejsze niż kiedykolwiek możliwości do dbania o nie, nadal u wielu osób pozostają suche, łamliwe, rozdwajają się, kruszą i tak dalej. Mimo dbałości, bardzo je też nadwyrężamy zabiegami stylizacyjnymi - kręceniem, prostowaniem, suszeniem, wiązaniem, farbowaniem itp. Ratunkiem dla włosów są liczne procesy regeneracyjne, na jakie możemy się zdecydować - najlepiej u profesjonalnego fryzjera. Jednym ze sprzętów, które może zdecydowanie pomóc formie włosów jest nawilżacz do włosów. Chociaż w tej chwili mnóstwo osób się zdziwi, myśląc, że chodzi o jakiś znakomity kosmetyk, nawilżacz do włosów to sprzęt fryzjerski. Wiele osób już go używa - z korzyścią dla włosów klientów i klientek. Co warto o nim wiedzieć? Jakie efekty gwarantuje i jaki sprzęt jest najlepszy?

Nawilżacz do włosów - opis i przeznaczenie

Nawilżacz do włosów inaczej nazywany jest sauną do włosów. Nadaje się do użytku w każdej sytuacji, gdy włosy z jakiegoś powodu są przesuszone - na przykład po zimie czy lecie, albo po zabiegach stylizacyjnych, które je wysuszyły, jak częste farbowanie na blond. Suche i łamliwe włosy nie tylko gorzej wyglądają same z siebie, ale też ciężej je ułożyć. W dodatku są bardziej osłabione i podatniejsze na oddziaływanie szkodliwych czynników zewnętrznych. W końcu mogą zacząć wypadać - dlatego dla takich właśnie włosów przeznaczony jest sprzęt nawilżający. Dzięki niemu można wzmocnić włosy, uodporniając je na czynniki zewnętrzne i czyniąc mocniejszymi, pełnymi blasku. 

Jak to wszystko działa? Sprzęt przypomina hełm, nakładany na głowę. Jego działanie jest podobne do suszarki, przy czym zadaniem nadmuchu jest umożliwienie wniknięcia we włosy specjalnej maski odżywczej, która nakładana jest przez fryzjerkę. Urządzenie generuje wysoką temperaturę - około 40 stopni Celsjusza - a przy tym para wodna otwiera łuski włosów. Dzięki temu składniki odżywcze mogą w nie wniknąć - i naprawić uszkodzenia. 

nawilżacz do włosów

Nawilżacz do włosów - najlepsze produkty 

Na rynku można znaleźć mnóstwo różnych nawilżaczy do włosów. Sprzęt jest tworzony w bardzo nowoczesnym designie, dzięki czemu pasuje świetnie do wszystkich fryzjerskich salonów. Nawilżacz do włosów Blitz Ozono z oferty AYALA to zdecydowanie najlepszy pomysł. Firma jest bowiem bardzo uznana na rynku, a więc można mieć pewność, że urządzenia które sprzedaje są wysokiej jakości - sprawne, wytrzymałe i solidne. Warto pamiętać, że od dobrego sprzętu zależy często uzyskiwany efekt, a od niego z kolei zadowolenie klientów, przekładające się później na popularność całego salonu fryzjerskiego. 

"Jako doświadczony producent mebli fryzjerskich zapewniamy najwyższą jakość wykonania i użytych materiałów, a także wymaganą dla komfortu pracy funkcjonalność. Wszystkie meble fryzjerskie z naszej oferty: fotele, myjnie, konsolety i inne meble produkowane są ręcznie przez wyspecjalizowanych pracowników z wieloletnim doświadczeniem w branży" (źródło: ayala.com.pl).

Co ciekawe, sauny fryzjerskie nie należą do urządzeń przesadnie drogich. Dlatego też jeśli ktoś jest zawodowym fryzjerem, a jego salon jeszcze podobnego urządzenia nie posiada, może naprawdę warto się w nie zaopatrzyć? Z pewnością będzie wielu chętnych na taki zabieg regeneracyjny dla włosów, więc inwestycja i tak szybko się zwróci. Nawilżacz do włosów Ayala poprawi ogólną kondycję włosów i ładnie je nawilży.