single

3 sprawdzone sposoby, jak się pozbyć zaskórników

​Czym są zaskórniki? Zaskórniki – niezależnie od tego, jaką przyjmują formę, potrafią znacząco wpłynąć na stan i wygląd cery. Dlatego też za wszelką cenę chcemy się ich pozbyć, aby nasza twarz wolna była od tego rodzaju niedoskonałości. Jak się pozbyć zaskórników otwartych i zamkniętych? Oto trzy skuteczne sposoby!

Charakterystyczne wykwity i niedoskonałości, które pojawiają się na skórze są to często tak zwane wągry. Mogą przyjmować formę zaskórników zamkniętych lub otwartych. Różnią się między sobą przede wszystkim wyglądem – mogą przypominać ciemne kropki (te są prostsze w usunięciu) lub białe krostki (te natomiast oznaczają, że lejek  gruczołu łojowego został skutecznie zatkany). 

Każdy szuka skutecznego sposobu na usunięcie tych nieestetycznych zmian – ale jak się pozbyć zaskórników, jeżeli chcemy uniknąć wizyty u kosmetyczki? W przypadku tego rodzaju niedoskonałości najważniejsza jest systematyczność i konsekwencja. Wągry mogą nawracać, dlatego regularne dbanie o skórę to podstawa. 

Jak się pozbyć zaskórników? 

Co na zaskórniki? Z powodzeniem można stosować zarówno domowe sposoby, jak i te, które wiążą się z aplikacją gotowych kosmetyków. Pomóc może przede wszystkim maseczka z sody oczyszczonej oraz miodu. Podobne działanie ma także ta, którą można zrobić z białka kurzego i cytryny. Podstawą jest oczyszczenie porów i zminimalizowanie ich widoczności.

Najważniejsze jest jednak codzienna pielęgnacja i dobór odpowiednich kosmetyków. Co na zaskórniki otwarte, które łatwiej jest usunąć? Regularne stosowanie peelingu to jeden ze sprawdzonych sposobów, który pomoże przy większości problemów z częstym zatykaniem gruczołów łojowych. Produkt peelingujący usuwa ze skóry nadmiar sebum. 

Co na zaskórniki, które są ciężkie w usuwaniu? Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie kwasów, jednak te powinny być aplikowane po wcześniejszej konsultacji z dermatologiem lub kosmetyczką. W nieodpowiedniej ilości lub stężeniu mogą nawet doprowadzić do pogorszenia stanu cery, a nawet jej uszkodzenia. 

Artykuł partnera