single

Jak znaleźć idealne dla siebie perfumy?

W jaki sposób zarówno mężczyźni, jak i kobiety, podejmują decyzję na temat tego, który z zapachów będzie dla nich najlepszy? Jest to jedno z tych pytań, na które każdy chciałby znać odpowiedź i w przypadku którego jesteśmy niemal pewni, że odpowiedź ta nie istnieje. Producenci perfum zdają sobie z tego dobrze sprawę, wykorzystują więc dziesiątki mniej i bardziej skutecznych sposobów na to, aby skupić naszą uwagę na polecanych przez siebie produktach. Tak samo jest z komsetykami - nie każdemu przypadnie do gustu ich zapach. Kosmetyki cien lidl to bardzo delikatne zapachy, które mogą podobać się większości osób. 

Odnalezienie swojego idealnego zapachu nie jest wcale proste i często jesteśmy niemal skazani na testowanie próbek. Im mniej kurczowo trzymamy się przy tym konkretnych nazw i marek, tym większe mamy szansę na powodzenie. Taki idealny zapach może się zresztą znajdować dosłownie wszędzie, bez względu na to, jak szykowna i prestiżowa jest perfumeria, z której pochodzi. Same perfumy są przy tym nieco mniej tajemnicze niż mogłoby się to nam wydawać.

Przeważnie są złożone z kilku nut, które mają za zadanie stworzenie rdzenia kompozycji. Co więcej, powstają nie tylko według tych samych wytycznych, ale niejednokrotnie tworzą je ci sami ludzie. Okazuje się, że te same osoby mogą być odpowiedzialne zarówno za perfumy z najwyższej, jak i znacznie niższej półki. Jeśli więc podoba nam się dany zapach, powinniśmy go nosić bez względu na jego pochodzenie.

Zapach nie jest stylową torebką, a tym samym nikt nie powinien dostrzec jego logo. Perfumy powinny być postrzegane przede wszystkim jako indywidualny znak tożsamości i im szybciej sobie to uświadomimy, tym większe będzie prawdopodobieństwo tego, że uda się nam znaleźć zapach, który będzie się nam naprawdę podobał. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że nie brakuje nam praktycznych wskazówek pomagających znaleźć nasze perfumy szybciej niż po przetestowaniu dziesiątek próbek. Jest ich przynajmniej kilka i warto się z nimi zapoznać. Pierwsza z nich mówi o tym, że zawsze warto szukać zależności. Jeśli więc chcemy znaleźć perfumy idealne dla siebie, powinniśmy zastanowić się, jakie elementy podobają się nam w konkretnym zapachu.

Jedni ludzie chętnie sięgają przede wszystkim po nuty kwiatowe, inni zaś wolą zapachy egzotyczne. Warto zastanowić się nad wyborem perfum i zakupem ich przez internet. Taką usługę oferuje np sklep Tesco ezakupy Tychy, gdzie możemy dostać perfumy i kosmetyki w atrakcyjnych cenach. Jeśli więc wiemy, co się za nimi kryje, będziemy mogli wyruszyć na poszukiwanie już nie producentów perfum, ale konkretnych nut zapachowych. Osoby, którym podobają się nuty owocowe powinny wiedzieć, że na półkach perfumerii czekają na nie prawdziwe skarby. Zapachy takie to między innymi: morela, brzoskwinia, papaja, winogrona oraz jagody. Oczywiście, zapachy owocowe również nie stanowią monolitu, jeśli więc przepadamy za ich mocnymi nutami, powinniśmy zainteresować się przede wszystkim zapachami cytrusów.

Z pewnością spodoba nam się też woda kolońska w jej klasycznym wydaniu. Nie brakuje też osób, które stawiają na tak zwane zapachy czyste. Te powinny koncentrować się na kosmetykach z lekkim piżmem, nutą piwonii i frezji oraz na takich, które posiadają nutę konwalii. Ciekawe są tez staromodne zapachy, jak gdyby wyciągnięte z dawnego salonu fryzjerskiego. Wśród nich pojawia się choćby lawenda oraz zapachy mydlane.

Z kolei osoby, które przepadają za kosmetykami pachnącymi „na bogato” powinny skoncentrować się przede wszystkim na zapachach aldehydowo kwiatowych, jest to bowiem szeroka i bardzo ciekawa grupa. A co z entuzjastami zapachów co prawda słodkich i soczystych, ale jednak suchych?

Tu pomocne mogą okazać się tak zwane zapachy spożywcze, a więc takie, które bazują na aromatach deserowych z silnym wpływem bazylii. Zapachy suche to z kolei zapachy ziemi i mchu. Zawsze można też przetestować zapachy drzewne oraz proste piżma.