single

Oryginalne pierścionki zaręczynowe

Dla wielu kobiet w dniu zaręczyn nie tylko wybranek serca musi być “ten jedyny”. Pierścionek też. Przed przyszłymi mężami stoi więc nie lada wyzwanie w postaci znalezienia oryginalnego pierścionka zaręczynowego, który będzie wyrazem dozgonnej miłości i przyprawi ukochaną o drgnienie serca. Nie jest to zadanie łatwe, zwłaszcza zważywszy na fakt, że z pierścionkiem zaręczynowym wiążą się pewne tradycje. Jak zatem wybrać idealny, oryginalny pierścionek zaręczynowy?

Oryginalny pierścionek zaręczynowy – fason

Przed pójściem do jubilera po pierścionek zaręczynowy warto przyjrzeć się dokładnie biżuterii, jaką nosi wybranka serca. Ułatwi to bowiem podjęcie decyzji o rozmiarze i fasonie pierścionka. Kobiety najlepiej wiedzą, w jakiej biżuterii ich dłonie wyglądają pięknie, dlatego warto się zdać na ich gust i pójść tropem tego, co ukochana już ma w swojej kolekcji. Jeśli preferuje delikatną, drobną biżuterię, najlepiej wybrać elegancki, ale dyskretny i oryginalny pierścionek zaręczynowy. Przykładem takiego może być pierścionek z centralnie umiejscowionym brylantem w subtelnej szatynowej oprawie. To idealne rozwiązanie, które sprawdza się za każdym razem. Tak udekorowany brylant przepięknie załamuje światło i daje niepowtarzalny blask, przez co mieni się na palcu.

Z kolei miłośniczkom wyraźnie zaznaczającej się na palcu biżuterii spodoba się oryginalny pierścionek zaręczynowy o niecodziennym kształcie. Propozycji jest wiele. Może to być na przykład jeden kamień ozdobiony finezyjną szyną albo model z wieloma kamieniami, na przykład o różnych kolorach. Ukochanej może się spodobać także fason z różnokolorowymi kamieniami szlachetnymi w otoczeniu brylantów.

Oryginalny pierścionek zaręczynowy – kamień

Polska tradycja nakazuje, żeby pierścionek zaręczynowy miał białe oczko. Symbolizuje to trwałość i czystość miłości, a także wierność. Nie każda przyszła panna młoda przywiązuje do tego wagę, dlatego coraz większą popularnością cieszą się oryginalne pierścionki zaręczynowe z kolorowymi kamieniami. Jeśli wybranka serca ma odważny gust i lubi niecodzienne rozwiązania modowe, na pewno przypadnie jej do gustu pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem. Piękny, wyraziście zielony kamień idealnie komponuje się ze złotem i jest zwracającą uwagę ozdobę, którą z dumą można nosić na co dzień.

Strzałem w dziesiątkę może się okazać również oryginalny pierścionek zaręczynowy z szafirem. To pomysł dla miłośniczek biżuterii w stylu vintage. Wiele pań z pewnością wie, że właśnie pierścionek z szafirem otoczonym diamentami nosiła księżna Diana, a po niej Kate Middleton. Za sprawą rodziny królewskiej właśnie ten pierścionek zaręczynowy stał się ikoną jubilerskiego świata.

Ciekawym i zaskakującym rozwiązaniem jest również oryginalny pierścionek zaręczynowy z perłą. Nigdy nie wyjdzie z mody, jest ponadczasowy i pasuje zarówno młodej dziewczynie, jak i dojrzałej kobiecie. Biała perła w towarzystwie diamentów na złotej obrączce może się okazać wymarzonym pierścionkiem zaręczynowym, który przyszła żona będzie nosiła z dumą.

Szeroki wybór oryginalnych pierścionków zaręczynowych znajdziesz na roren.pl >>