single

Przebarwienia potrądzikowe – czy można się ich pozbyć raz na zawsze?

​Trądzik jest chorobą dermatologiczną, która mimo specjalistycznego leczenia i prawidłowej pielęgnacji może pozostawić po sobie niechciane „pamiątki”, takie jak blizny i przebarwienia potrądzikowe. Na szczęście są sposoby, by pozbyć się tego typu szpecących defektów – skuteczne jest m.in. usuwanie blizn i przebarwień potrądzikowych laserem Alma Harmony, a także mezoterapia mikroigłowa Dermapen. Z obu tych zabiegów można skorzystać w klinice medycyny estetycznej Estell.

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie są przyczyny powstawania blizn i przebarwień potrądzikowych,
  • czy laser na przebarwienia potrądzikowe to na pewno skuteczny zabieg,
  • na czym polega usuwanie blizn i przebarwień potrądzikowych podczas zabiegu Dermapen.

Trądzik jest chorobą skóry, w której przebiegu w różnych partiach ciała – głównie na twarzy, szyi, dekolcie i ramionach – tworzą się zamknięte i otwarte zaskórniki, grudki, krosty i ropne torbiele. Trądzik może mieć różnorodną etiologię – u kobiet pojawianie się zmian trądzikowych miewa związek z wahaniami hormonalnymi w trakcie cyklu miesiączkowego, czasami trądzik jest wywoływany przez zwiększoną produkcję łoju, nadmierne namnażanie się bakterii, a nawet nieprawidłową pielęgnację skóry.

U niektórych osób trądzik jest problemem wyłącznie lat młodzieńczych, u innych występuje również w starszym wieku. U części pacjentów ma łagodny przebieg i nie pozostawia szpecących zmian skórnych, u innych rozwijają się liczne krosty i grudki wypełnione treścią ropną i krwią, które długo się goją i pozostawiają nieestetyczne blizny oraz przebarwienia. Na szczęście są sposoby, by pozbyć się tego typu zmian – profesjonalne zabiegi na przebarwienia potrądzikowe, które wykonywane są w klinice medycyny estetycznej Estell w Warszawie.

Blizny potrądzikowe, przebarwienia po trądziku – pomoże laser Alma Harmony!

Laser na przebarwienia potrądzikowe to jedna z najskuteczniejszych procedur medycyny estetycznej, która pozwala nie tylko pozbyć się przebarwień, ale także zredukować blizny potrądzikowe, zamknąć rozszerzone naczynia krwionośne oraz zredukować rumień.

W klinice Estell wykorzystuje się w tym celu laser Alma Harmony wyposażony w nowoczesną głowicę neodymowo-yagową. Emitowane przez nią światło pozytywnie wpływa na proces gojenia się naskórka, stymulując namnażanie się zdrowych, nieuszkodzonych komórek skóry oraz powoduje kompleksową przebudowę kolagenu, co łącznie daje pozytywne efekty w postaci m.in. usunięcia blizn i przebarwień potrądzikowych. Co ważne, laser Alma Harmony posiada również innowacyjny system chłodzenia naskórka, co chroni przed poparzeniami i niweluje ból odczuwany podczas zabiegu.

Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania oczekiwanych efektów zależy od rozległości i stopnia zaawansowania zmian – zazwyczaj są to trzy zabiegi w ciągu kilku miesięcy.

Co na przebarwienia potrądzikowe? Mezoterapia mikroigłowa Dermapen!

Przebarwienia potrądzikowe oraz blizny po trądziku można zredukować również dzięki mezoterapii mikroigłowej Dermapen, także znajdującej się w ofercie kliniki Estell w Warszawie. Dermapen to urządzenie wyposażone w pulsujące mikroigły, które w automatyczny sposób nakłuwają naskórek, pobudzając zarówno naturalne procesy regeneracji organizmu, jak również stymulując fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Następuje dzięki temu kompleksowa przebudowa skóry, dająca efekty w postaci:

  • redukcji przebarwień potrądzikowych,
  • redukcji blizn po trądziku,
  • wygładzenia cery,
  • poprawy jędrności i elastyczności skóry,
  • wyrównania kolorytu cery,
  • spłycenia drobnych zmarszczek.

Dla jak najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów w odstępie 2-4 tygodni.

Jak widać, przebarwienia potrądzikowe i blizny po trądziku nie są niedoskonałościami, których nie da się zwalczyć. Wystarczy wizyta w gabinecie medycyny estetycznej i dobór zabiegu najlepiej dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

Artykuł partnera