single

Dlaczego warto mieć w kosmetyczce krem głęboko nawilżający do twarzy?

Krem głęboko nawilżający do twarzy – kolejny wymysł producentów z branży kosmetycznej czy rzeczywista pomoc dla przesuszonej skóry? Czy polubi go moja cera? Warto po niego sięgać? Jeżeli tak, to na co trzeba zwrócić uwagę? Co konkretnie powinno znaleźć się na domowej półce z kosmetykami? Odpowiedzi na tego typu wątpliwości i rozterki znajdziecie w kolejnych akapitach.

Krem głęboko nawilżający do twarzy – czy zawsze potrzebny?

Każda skóra, niezależnie od typu oraz wieku, potrzebuje nawilżenia w postaci kremu. Jednak głębokiego nawilżenia wymaga zwłaszcza cera nadwrażliwa z tendencją do przesuszania i odwadniania oraz podatna na alergie. Jeżeli podrażnienia wynikają z zaburzonej gospodarki wodnej skóry, to tu także skutecznie pomoże krem głęboko nawilżający do twarzy. Z nim uda się wzmocnić płaszcz hydrolipidowy skóry. Tego typu produkt, oczywiście jeżeli ma dobrą jakość, jest w stanie także stymulować wzrost fizjologicznej mikroflory naskórka oraz zmniejszać nadwrażliwość skóry. Przynosi on także ulgę oraz ukojenie. Warto zaopatrzyć się w taki kosmetyk także wtedy, kiedy zależy nam na uregulowaniu pracy gruczołów łojowych.

I jeszcze mała podpowiedź. Kiedy wybieramy krem mocno nawilżający do twarzy, dopilnujmy, żeby były to preparat niekomedogenny. Szukajmy także produktu bez parabenów, alergenów, barwników oraz intensywnych kompozycji zapachowych. Niech to, co wybierzemy, będzie możliwie jak najbardziej naturalne. Dlatego liczy się prosty skład ze sprawdzonymi elementami aktywnymi, takimi jak chociażby pantenol czy kwas hialuronowy. Warto również upewnić się, że kosmetyk, który nas interesuje, był badany klinicznie oraz dermatologicznie.

Krem mocno nawilżający do twarzy. Co warto wypróbować?

Produktem zdecydowanie wartym przetestowania jest np. Hyalurogel Krem intensywnie nawilżający od Mixa. Dlaczego jesteśmy co do tego przekonani? To preparat, który nawilża skórę i utrzymuje ten stan przez 24 godziny, niezależnie od pory roku. Do tego cera staje się miękka i promienieje zdrowym blaskiem. Jest to możliwe dzięki formule wzbogaconej w kwas hialuronowy, który potrafi wiązać 1000 razy więcej wody niż sam waży. Ten krem głęboko nawilżający do twarzy stworzono z myślą o osobach zmagających się z cerą wrażliwą wykazującą oznaki odwodnienia, a w konsekwencji również zmęczenia, spadku elastyczności oraz utraty blasku. Pozytywne efekty można zauważyć już po pierwszej aplikacji. Nie bez znaczenia jest tu również unikalna wodno-żelowa konsystencja, która szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustej warstwy oraz uczucia lepkości. Do tego kosmetyk nie zapycha porów oraz nie kłóci się z makijażem, dla którego stanowi bardzo dobrą bazę.

Artykuł promocyjny