single

Kremy do skóry dojrzałej – jakich składników potrzebuje Twoja cera?

Cera dojrzała potrzebuje wyjątkowej pielęgnacji i dobrze dobranych kosmetyków na co dzień, by utrzymać zdrowy wygląd, jędrność i blask na długie lata. Jak wybrać dobry krem do cery dojrzałej?

Krem do cery dojrzałej przywodzi nam na myśl niemal od razu krem przeciw starzeniu się skóry. To dobry trop, jednak działanie przeciwstarzeniowe to nie jedyna funkcja, jakiej oczekujemy od kremu odpowiedniego do stosowania po 40. i 50. roku życia. Krem pod oczy, przeciwzmarszczkowy, krem do cery naczynkowej, dojrzałej… Na półkach sklepowych i drogeryjnych roi się od różnych specyfików. Jaki krem wybrać, by zapewnić skórze dojrzałej odpowiednią pielęgnację?

Potrzeby cery dojrzałej

O cerze dojrzałej możemy mówić w przypadku skóry osoby w okolicy 45. roku życia, jednak wiek skóry zależy od wielu czynników: stylu życia, nałogów, diety, niedoborów w organizmie lub ich braku, uprawianiu sportu, podejściu do opalania skóry, jej ochrony przed promieniowaniem UV… Czynników wpływających na starzenie się skóry jest wiele. Osoba paląca, niestosująca kremów z filtrami przeciwsłonecznymi, będąca na diecie ubogiej w składniki odżywcze i niesuplementująca witamin wcześniej będzie potrzebować kremu do cery dojrzałej niż zdrowo odżywiająca się kobieta bez nałogów, świadomie pielęgnująca cerę i dbająca o aktywność. Warto jednak pamiętać, że za stan naszej skóry odpowiedzialny jest właśnie styl życia, kremy jedynie wspomagają utrzymanie jej dobrej kondycji, hamując postęp procesów starzenia dzięki dostarczaniu składników odżywczych miejscowo na skórę twarzy i szyi. Nawet najlepsza i najdroższa pielęgnacja nie zastąpi jednak zdrowego podejścia do życia, diety, ruchu i codziennych wyborów konsumenckich.

Jeśli chcemy pomóc naszej dojrzałej cerze w utrzymaniu ładnego wyglądu i dobrej kondycji, warto wybrać odpowiednie kremy do cery dojrzałej. Zazwyczaj jest to krem z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy, jako najsilniej zatrzymująca wodę substancja stosowana w przemyśle kosmetycznym, zapewnia skórze dojrzałej odpowiedni poziom nawilżenia, co pozwala utrzymać jej jędrność i zdrowy blask na dłużej. Cera dojrzała łatwiej traci wodę i substancje odżywcze z powodu zanikania z wiekiem włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za młody wygląd, nawodnienie i zdrowe napięcie skóry twarzy, szyi i dekoltu. Skóra intensywnie i dogłębnie nawodniona dzięki stosowaniu kremu z kwasem hialuronowym jest elastyczna i miękka w dotyku, zyskuje świeżość, traci natomiast nieprzyjemne uczucie przesuszenia i ściągnięcia.

Krem z witaminą C lub serum zawierające duże ilości tego składnika również polecane są do cery dojrzałej. Witamina C jest antyoksydantem, spowalnia więc procesy utleniania mające bezpośredni wpływ na starzenie się skóry. Witamina C skoncentrowana w kremie lub serum do twarzy dodaje cerze energii i blasku.

Kolejnym składnikiem często występującym w kremach jest retinol, czyli witamina A nazywana witaminą młodości dzięki swoim właściwościom zmniejszającym widoczne zmarszczki i zapobiegającym powstawaniu nowych. Preparaty z witaminą A należy jednak stosować wyłącznie na noc lub wraz z filtrami UV, ponieważ w reakcji z promieniowaniem słonecznym może ona uszkodzić naskórek. Retinol wspomaga procesy regeneracji komórek, dzięki czemu zapewnia skórze świeży i młody wygląd na co dzień.

Krem na zmarszczki dla mężczyzn

Stosowanie przez mężczyzn kremu na zmarszczki już dawno przestało być uważane za niemęskie. Świadoma pielęgnacja męskiej skóry to troska o ciało, mądry wybór i szansa na zachowanie młodego wyglądu na dłużej. Kremy przeciwzmarszczkowe dla mężczyzn mają podobne składniki i działanie do kremów przeznaczonych do skóry kobiet, jednak w innych stężeniach z uwagi na inną budowę męskiej skóry pod względem jej grubości i struktury.

W ofercie Avon znaleźć można szeroką gamę kosmetyków przeciwzmarszczkowych dla cery dojrzałej ze specjalnie opracowanymi, profesjonalnymi formułami i wysokiej jakości składnikami, które pozwolą zadbać zarówno o kobiecą, jak i męską cerę dojrzałą w kompleksowy sposób.

Artykuł partnera