single

W jaki sposób dbać o sztuczne rzęsy?

​Sztuczne rzęsy to bardzo powszechne zjawisko wśród kobiet. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, które nie mają czasu na długi, codzienny makijaż. Jednakże bardzo istotne jest, aby w odpowiedni sposób dbać o sztuczne rzęsy, w przeciwnym wypadku ciekawy efekt wizualny nie będzie długotrwały. O czym powinniśmy pamiętać dbając o sztuczne rzęsy? W jaki sposób można je myć? Jak długo nosić sztuczne rzęsy? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule.

Pielęgnacja sztucznych rzęs - podstawowe zasady?

Sztuczne rzęsy to z pewnością komfortowe rozwiązanie, a także ogromna oszczędność czasu. W praktyce wystarczy bowiem tylko jedna aplikacja, aby cieszyć się przez miesiąc świetnym efektem wizualnym. Wiąże się to jednak z tym, że musimy odpowiednio pielęgnować rzęsy i przestrzegać podstawowych zasad. Przede wszystkim istotne jest, aby unikać incydentów związanych z pocieraniem oczu bądź ich dotykaniem, w przeciwnym wypadku jesteśmy narażeni na to, że przedwcześnie się uszkodzą i zaczną wypadać, czego wolelibyśmy z pewnością uniknąć. Nie należy także moczyć rzęs. W konsekwencji unikajmy nurkowania na basenie, a także uważajmy podczas kąpieli na to, by nie zalewać oczu. Przydatne mogą okazać się szczoteczki do rzęs. Układają i rozczesują rzęsy, dzięki czemu możliwe jest wykonanie doskonałego makijażu. Nie zaleca się nakładania tłustych substancji w pobliżu oczu. Pamiętajmy o tym, aby unikać wtulania się w poduszkę. 

W jaki sposób myć sztuczne rzęsy?

Skoro już zdajemy sobie sprawę z tego, jak pielęgnować sztuczne rzęsy, warto zastanowić się nad tym, jak je myć. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być szampon do sztucznych rzęs, który może być używany z powodzeniem w codziennej pielęgnacji. W ostateczności rzęsy możemy przemywać zwykłą wodą. Uważajmy jednak na to, aby ilość cieczy nie była zbyt duża, w przeciwnym wypadku musimy liczyć się z tym, że odpadną one stosunkowo szybko. Ważne jest, aby ewentualne przemywanie sztucznych rzęs rozpocząć dopiero dwie doby po założeniu, gdy klej będzie miał już optymalne właściwości wiążące. Do demakijażu możliwe jest zastosowanie płynu micelarnego, jednakże nie może on posiadać w składzie oleistych substancji. Zamiast płatków kosmetycznych zakupmy patyczki higieniczne.

Jak długo nosić sztuczne rzęsy?

Szacuje się, że jedna aplikacja rzęs wystarcza nam na około miesiąc czasu, jednak jest to możliwe w przypadku, kiedy odpowiednio o nie zadbamy. W przypadku niekomfortowych warunków zaczną wypadać znacznie szybciej, być może nawet w ciągu tygodnia. Dlatego tak ważne jest, aby przestrzegać podstawowych zasad pielęgnacji. To, jak długo możemy nosić sztuczne rzęsy jest kwestią indywidualna. Dużo w tym przypadku zależy od gęstości włosa, a także od naszych predyspozycji oka. Powinniśmy regularnie obserwować stan naszego oka i sprawdzać czy rzęsy nie zaczynają wypadać bardziej intensywnie niż zazwyczaj.

Artykuł partnera