single

Endermologia sposobem na uzyskanie pięknej sylwetki

Endermologia to masaż wykonywany pod ciśnieniem, którego celem jest stymulowanie tkanki łącznej. Można stosować go na twarz oraz na ciało (z wyjątkiem piersi). Zabieg pobudza spalanie tkanki tłuszczowej oraz produkcję włókien kolagenowych. Ma zatem podwójne działanie, odchudzające oraz ujędrniające. Może być stosowany w modelowaniu konturu twarzy, oczu i ust, w walce z cellulitem czy w celu uzyskania ogólnej poprawy elastyczności skóry. 

Nieinwazyjna metoda masażu podciśnieniowego pozwala na szybsze rozbicie tkanki tłuszczowej, co wspomaga odchudzanie. Poprawia także przepływ krwi i limfy, co wpływa również na pozbywanie się toksyn z organizmu. Regularny masaż wpływa także na ograniczenie retencji wody, co pozytywnie wpływa na proporcje sylwetki. Masaż ma również działanie dotleniające i poprawiające ukrwienie, dzięki czemu działa jako profilaktyka cellulitu i rozstępów. Jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet po niedawno przebytej ciąży oraz osób, które cierpią z powodu zwiotczałej skóry po utracie dużej liczby kilogramów. Metoda ta daje również dobre rezultaty we wspomaganiu leczenia blizn, stłuczeń i obrzęków, dzięki czemu jest popularna wśród sportowców. Klienci korzystający z endermologii mówią też wiele o jej relaksującym oraz terapetycznym działaniu, dlatego bywa ona stosowana dodatkowo w leczeniu przewlekłego bólu mięśni. 

endermologia zabieg

Sposób przeprowadzania zabiegu endermologii

Zabieg przeprowadzany w gabinecie kosmetycznym jest bezpieczny oraz bezbolesny. Wykonywany jest w przylegającym do ciała kombinezonie, który chroni skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą urządzenia do masażu. Głowica składa się z dwóch rolek uciskających ciało oraz komory ssącej. Pod wpływem ciśnienia fałd skóry zostaje wessany pomiędzy rolki urządzenia, dzięki czemu możliwe jest stymulowanie głębokich warstw skórnych. Wówczas fałd rolowany jest do wewnątrz i na zewnątrz, przyjmując kształt fali. W wyniku głębokiego oddziaływania dochodzi także do stymulowania tkanki łącznej i do generowania kolagenu oraz elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry. Tego efektu nie uzyskamy podczas zabiegów pielęgnacyjnych z użyciem kosmetyków, ponieważ ich działanie zatrzymuje się poniżej naskórka. Intensywność masażu jest zależna od wybranej partii ciała oraz preferencji klienta. Urządzenie ma także bardziej szczegółowe opcje zasysania, ugniatania skóry czy różnicowania stopnia stymulacji tkanki.

Dostęp do najnowszych technologii i bezpiecznego sprzętu

Klinika Murano oferuje dostęp do najlepszego studia medycyny estetycznej dysponującego nowoczesnymi urządzeniami z systemem LPG. Dzięki nim można mieć pewność, że zabieg będzie bezpieczny i przyjemny, a Ty będziesz pod dobrą opieką specjalistów. Ze względu jednak na to, że jest to zabieg oddziałujący na głębokie warstwy skóry nie powinien być stosowany u osób po przebytej przepuklinie brzusznej, z problemami z układem krwionośnym i żylakami. Aby endermologia była skuteczna i przyniosła widoczne efekty musi być wykonywana w seriach od 10 do 15 zabiegów (1-2 razy w tygodniu).