single

Pierzga pszczela - działanie i zastosowanie

Spośród wszystkich cennych wytworów pszczół, najpopularniejsze są zdecydowanie miody. Istnieją różne ich rodzaje i każdy może wybrać taki, jaki mu najbardziej smakuje, albo taki jaki zalecany jest w związku z jakąś jego dolegliwością. Warto jednak wiedzieć, że miody nie są jedynymi wytworami, przygotowywanymi przez pszczoły. Można również zainwestować w produkt o nazwie pierzga pszczela, który także posiada liczne, zdrowotne właściwości. Jest on wciąż niewątpliwie zbyt mało znany, chociaż jeśli ktoś miał już możliwość się z nim zaznajomić, chętnie go wszystkim poleca i często go później kupuje. Czym dokładnie jest pierzga pszczela i kiedy warto ją stosować? Jak wpływa na organizm człowieka?

Pierzga pszczela - co to takiego?

Pierzga pszczela to produkt wytworzony przez pszczoły. Wykonany zostaje z pyłku kwiatowego, który pszczoły w odpowiedni dla siebie sposób przetwarzają. Dowodem na to, że pierzga pszczela jest zdrowsza od samego pyłku jest choćby i fakt, że pszczoły, które się nią żywią żyją dłużej od innych. Na cennych właściwościach tego produktu poznali się już dawno ludzie. To niezwykła mieszanka pyłku, mleczka pszczelego oraz miodu, która ubijana jest i gromadzona w komórkach pszczelich. Są one zalepiane miodem, a sama pierzga ma stanowić pokarm dla wybranych pszczół na okres jesienno-zimowy. Dzięki takiemu jej gromadzeniu, jest przy tym niesamowicie zdrowa - ulega bowiem fermentacji beztlenowej. Zapewnia jej to również szybsze, lepsze przyswajanie przez organizm ludzki. 

pierzga pszczela jak działa

Pierzga pszczela - jak działa?

Pierzga pszczela wspomaga organizm w walce z wieloma dolegliwościami. Nazywana jest nawet w związku z tym "królewskim darem", albo "eliksirem młodości". Pierzga potrafi między innymi:

 • wzmocnić odporność organizmu
 • wspomóc organizm w trakcie kuracji farmaceutykami
 • wzmocnić system nerwowy
 • wspomóc koncentrację oraz pamięć
 • wspomóc leczenie depresji
 • wspomóc regulację układu pokarmowego
 • złagodzić alergię
 • uregulować poziom cholesterolu we krwi
 • wzmocnić serce
 • wspomóc regenerację komórek organizmu
 • wspomóc oczyszczanie wątroby.

To tylko niektóre z jej niesamowitych właściwości. Warto wiedzieć, że pierzga pszczela wykazuje również działanie przeciwstarzeniowe, co jest efektem dużej ilości antyoksydantów, jaka w niej tkwi. Z tego względu pierzgę pszczelą warto przyjmować codziennie!

Pierzga pszczela - cena

Pierzga pszczela nie jest wcale produktem, który jakoś szczególnie trudno byłoby kupić. Co prawda miód jest dużo powszechniejszy, jednak w sklepach ze zdrową żywnością na pewno można ją znaleźć. Można również skorzystać z oferty sklepów internetowych, gdzie w dodatku możliwe jest porównanie między sobą cen - i wybranie takiego produktu, który ostatecznie najbardziej komuś odpowiada. Za słoiczek czy woreczek trzeba niestety zapłacić dosyć sporo, ale w efekcie i tak się zyskuje - jest to bowiem inwestycja w siebie i swoje zdrowie. Za 100 gramów zapłacimy średnio nieco ponad 20 złotych. Można również zakupić specjalne preparaty z koncentratem z pierzgi - pudełeczko z 30 tabletkami to jednak koszt kilkudziesięciu złotych (około 80).