single

Jak zmierzyć i dopasować okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne to ważny element codziennego looku. Przydają się nie tylko w czasie wakacyjnego wypoczynku, ale są również potrzebne w czasie spacerów po mieście, załatwiania codzienny spraw. Okulary pełnią bardzo ważną funkcję, tzn. chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UVA. Brak ochrony może skutkować podrażnieniem oczy, wystąpieniem groźnych chorób, np. zapalenia spojówek, zespołu suchego oka, a także przyśpieszonym starzeniem się skóry. Okulary przeciwsłoneczne są niezbędne dla zdrowia, dodają również uroku i tajemniczości. Czy można je kupić przez internet? Jak dobrać rodzaj oprawek, aby pasował do twarzy i podkreślał jej walory?

Jak kupować okulary przeciwsłoneczne online?

Zakupy online stają się coraz bardziej popularne. Przez internet można kupić niemal wszystko, jedzenie, ubrania, kosmetyki, sprzęt AGD, a także okulary przeciwsłoneczne. Zakupy bez przymierzania są nieco trudniejsze niż tradycyjne, ale znając podstawowe zasady, można dobrać idealne okulary, chroniące oczy przed nadmiarem słońca. Nie ma jednego uniwersalnego rodzaju oprawek, który pasowałby do wszystkich kształtów twarzy czy typów urody. Aby dokonać prawidłowego wyboru, należy dokładnie się sobie przyjrzeć i określić kształt twarzy, kolor włosów, typ urody, karnację. Ważne jest również usposobienie oraz styl ubierania. Jeżeli uda nam się określić wszystkie parametry, wybór nie będzie trudny. Wiele sklepów internetowych z okularami przeciwsłonecznymi posiada filtry, dzięki którym można zawęzić wybór.  W zależności od potrzeb, można wybrać określony kolor oprawki, kształt czy wielkość. Niektóre oferują możliwość wklejenia własnego zdjęcia i wirtualnego przymierzania wybranych okularów. Wybierając oprawki, należy stosować się do kilku zasad, tzn.:

  • kształt oprawek powinien kontrastować z kształtem twarzy,

  • wielkość oprawek powinna być dobrana do wielkości twarzy,

  • okulary powinny być wygodne i komfortowe.

Warto również sprawdzić, jakie oprawki pasują do konkretnego kształtu twarzy

widok miasta przez różowe okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne: rodzaj oprawek a kształt twarzy

Każda twarz jest inna, dlatego okulary powinny być wybierane indywidualnie. Nie można kierować się jedynie modą, bo efekt może być przeciwny do oczekiwanego, okulary, zamiast zdobić, będą uwydatniać mankamenty urody. Ważne jest, aby prawidłowo określić kształt twarzy, co znacznie ułatwi wybór idealnych szkieł.

  • Twarz owalna – to prawie idealny kształt, do którego pasuje większość oprawek. Wyróżnia się dobrze zachowanymi proporcjami, podbródek jest węższy od czoła, linia kości policzkowych jest szeroka. Oprawki nie powinny burzyć harmonii, dlatego muszą mieć zbliżoną szerokość do szerokości twarzy. Właściciele owalnej twarzy mają ogromny wybór. Mogą wybrać okulary w różnych kształtach, zarówno okrągłe, jak i bardzo modne w tym sezonie, oprawki w geometrycznych kształtach.

  • Twarz okrągła – posiadacze okrągłej buzi mają niskie czoło, wydatne policzki, okrągły podbródek. Twarz wydaje się pulchna, choć jej właściciele mogą być szczupli. Aby nadać twarzy subtelności i wyostrzyć rysy, warto wybrać okulary przeciwsłoneczne z prostokątnymi lub kwadratowymi oprawkami. Tego typu kształty wyrównają proporcje, a twarz nabierze młodzieńczego charakteru.

  • Twarz kwadratowa – ma niemal taką samą szerokość i wysokość. Twarz można rozpoznać po mocno zarysowanych szczękach, szerokim czole i podbródku. Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne powinny nadać twarzy miękkości i łagodności. Warto postawić na kształty lekko zaokrąglone, wydłużające linię szczęk. Można również zdecydować się na kształty geometryczne, ale muszą mieć zaokrąglone brzegi. Ciekawie będą wyglądać oprawki grube, cienkie znikną na szerokiej twarzy.

  • Twarz w kształcie serca – wyróżnia ją wysokie i szerokie czoło, zwężające się ku dołowi. Twarz przypomina trójkąt, podbródek jest szpiczasty, kości policzkowe mocno zarysowane. Okulary przeciwsłoneczne powinny dodawać krągłości policzkom i wysmuklać górny fragment twarzy. Z powodzeniem można postawić na modne w tym sezonie pilotki, a także kocie oczy, które uwydatnią kości policzkowe. Dobrą wyborem będą również okrągłe oprawki, w ulubionych kolorach.

Ważny jest również typ urody, kolor oczu i usposobienie. W tym roku bardzo modne są oprawki w żywych, wyrazistych kolorach. Świetnie się sprawdzą u osób ciemnowłosych, podkreślą ich urodę. Blondynki powinny postawić na lubiane kolory pastelowe, a rudowłosi wybrać okulary przeciwsłoneczne czerwone, złote czy klastyczne czarne. Okulary przeciwsłoneczne muszą być dopasowane do charakteru. Osoby, które chcą się wyróżnić, mogą zaszaleć, wybrać oprawki duże, kolorowe, w oryginalnych kształtach. Ci, którzy wolą pozostać na uboczu, mają do wyboru oprawki w spokojnych barwach, o łagodnych kształtach. 

Okulary przeciwsłoneczne są niezbędne, zarówno dla zdrowia, jak i podkreślenia swojego image. Warto zaopatrzyć się w kilka modeli, co pozwoli dopasać okulary do nastroju czy koloru ubrań. Ważne, aby wiedzieć, jaki kształt oprawek będzie odpowiednie, dzięki temu zakupy okularów przez internet nie będzie problemem.