single

Gorsza fryzura? Popraw ją w pół minuty!

Przeważnie odświeżenie włosów przez ich umycie nie zajmuje więcej niż 15 minut – łącznie z wysuszeniem włosów. Bywa jednak, że nie ma nawet tych 15 minut lub warunków, aby poprawić stan swojej fryzury – na szczęście można sobie z tym poradzić ekspresowo!

Suchy szampon – co to takiego?

Jest to substancja w proszku, rozpylana w formie sprayu, a bazująca przeważnie na talku lub na skrobi roślinnej. Dodatkiem do suchego szamponu są różne substancje odżywcze oraz zapachowe. Zadaniem talku lub skrobi jest wchłonięcie nadmiaru sebum, przez co włosy w ciągu kilku sekund stają się mniej tłuste i prezentują się lepiej. Odpowiednio zastosowany suchy szampon jest w stanie unieść włosy u nasady i poprawić objętość fryzury „oklapniętej” od nadmiaru sebum.

Magiczny szampon – magia odświeżania!

Gdy znajdujesz się w sytuacji, kiedy nie możesz po prostu umyć włosów i wystylizować ich, użyj suchego szamponu. Jest to kosmetyk do zadań specjalnych, na sytuacje awaryjne. Należy pamiętać, że nie zastąpi on zwykłego umycia włosów, a jedynie pozwoli lepiej wyglądać i czuć się bardziej świeżo w trudnych sytuacjach. Jest to kosmetyk niezastąpiony w podroży albo gdy zaśpisz do pracy! Zazwyczaj przyczyną gorszej, źle układającej się fryzury jest jej przetłuszczenie, dlatego warto zawsze mieć w torebce suchy szampon, który uratuje sytuację.

Jak stosować prawidłowo ten kosmetyk?

Aby uzyskać wymierne korzyści ze stosowania suchego szamponu, nie wystarczy tylko spryskać nim włosy. Poświęcenie na tę czynność 3-4 minut da dużo lepsze efekty! Włosy należy dokładnie wyszczotkować przed aplikacją szamponu. Następnie spryskać je równomiernie sprayem z odległości około 15-20 cm. Głowę można również spuścić i spryskać włosy suchym szamponem także w tej pozycji, skupiając się głównie na aplikowaniu proszku w okolicach nasady włosów, gdzie jest najwięcej sebum. Warto odczekać chwilę, aż talk lub skrobia wchłoną się i zniwelują nadmiar łoju. Kolejną czynnością jest bardzo dokładne, sumienne wyszczotkowanie całych włosów, najpierw z głową opuszczoną w dół, a następnie w normalnej pozycji, układając je tak jak zwykle. Tak zastosowany szampon suchy pozwoli na uzyskanie przynajmniej kilkunastogodzinnego „odroczenia” mycia włosów i tym samym zapobiegnie wielu krępującym sytuacjom, gdy potrzebujesz czuć się świeżo, a nie masz możliwości, aby porządnie umyć i wypielęgnować włosy. Substancje zapachowe w szamponie dodatkowo uczynią fryzurę pachnącą, aby dopełnić efektu odświeżenia!

Artykuł sponsorowany