single

Jak wybrać regenerujący krem do twarzy na zimę? Wybieramy przyjazną skórze barierę ochronną

​Skóra zimą narażona jest na działanie wielu nieprzyjaznych czynników zewnętrznych. Dowiedz się, jak dobrać krem, który będzie wspierał regenerację cery zimą.

Kosmetyki na zimę - czy powinny się charakteryzować?

Nasza skóra źle znosi nagłe skoki temperatury i mróz. Jej bariera hydrolipidowa ulega uszkodzeniu, a przez to skóra staje się bardziej podatna na uszkodzenia i podrażnienia. Dodatkowo w okresie zimowym często cierpimy na deficyt naturalnie występujących witamin i minerałów, ze względu na uboższą w świeże owoce i warzywa dietę. Kosmetyki na zimę powinny odżywiać skórę, wspierać ją w procesach regeneracyjnych, a także chronić przed zimnem. Oczywiście nie można zapomnieć również o indywidualnych predyspozycjach cery, takich jak trądzik, skłonność do pękania naczynek, postępujące procesy starzenia etc.

Jakie składniki powinny zawierać kosmetyki na zimę?

Przed zimą warto zaopatrzyć się nawet w trzy kremy. Jeden na noc, a dwa na dzień - to, którego z nich będziemy używać związane jest z aktywnością na świeżym powietrzu. Na co dzień, kiedy na zewnątrz nie zamierzamy spędzać zbyt długiego czasu i potrzebujemy kremu nadającego się pod makijaż, wybierzmy jeden z aptecznych kremów z witaminą A i E o natłuszczającym działaniu. Nie należy ich się obawiać - nowoczesne formuły zaawansowanych kosmetyków nie wpływają na nadprodukcję sebum i nie dają efektu "świecenia się". 

Jeśli wybieramy się na dłuższy spacer czy planujemy uprawiać sporty zimowe, potrzebujemy znacznie mocniejszej ochrony. Takie kremy są tłuste i pozostawiają na cerze wyrazisty film - tworzy on dwustronną barierę. Po pierwsze, zapobiega negatywnym skutkom oddziaływania mrozu na skórę. Po drugie - zapobiega odparowywaniu wody z wnętrza naskórka, dzięki czemu cera nie jest odwodniona.

Składniki, które mogą pojawić się w zimowych kremach na dzień to: olej ze słodkich migdałów, alantoina, kwas hialuronowy, masło kakaowe, ceramidy, pestki malin i filtry UV. O tych ostatnich często zdarza nam się zapominać, tymczasem zimą ostro operujące słońce może mieć równie zgubne skutki dla cery, jak latem.

Jaki powinien być zimowy krem na noc?

Gdy zmienia się pora roku, nie możemy zapomnieć również o wymianie nocnego kremu. W zimie odgrywa od szczególną rolę: jego zadaniem jest wspomaganie odporności skóry i umożliwienie jej pełną regenerację po dniu w ogrzewanych pomieszczeniach i na mrozie. Nie obawiajmy się kremów o gęstej, bogatej konsystencji - tylko takie są w stanie nam pomóc. Pamiętajmy również, że kosmetyki do twarzy na noc mają kilka zadań - oprócz tych typowo "zimowych" obowiązków, powinny również  wypełniać swoje zwykłe funkcje, jakimi jest ochrona przed starzeniem.

Skóra w zimie - jak dodatkowo ją chronić?

Stosowanie dopasowanych do pory roku i potrzeb skóry kremów do twarzy to połowa sukcesu. Konieczne jest jednak również wprowadzenie dodatkowych preparatów, poprawiających kondycję skóry. W tym celu nieodzowne okażą się maseczki do twarzy - odżywcze i regenerujące, ale również głęboko nawilżające. Nie zapominajmy także o bogatych balsamach, które chronią skórę całego ciała.

Artykuł partnera