single

Aloes do picia - niezwykłe właściwości zamknięte w butelce

Lecznicze właściwości aloesu są znane na całym świecie. Ta wyjątkowa roślina posiada mięsiste liście, które kryją w sobie sok pełen bogatych substancji. Przygotowuje się z niego żele, maści, kompresy i przede wszystkim ostatnio modny aloes do picia.

Już starożytni Egipcjanie docenili wyjątkowe działanie aloesu. Stosowali go wtedy przede wszystkim do opatrywania ran i oparzeń. Dzięki swojej skuteczności roślina ta do dziś jest wykorzystywana w medycynie naturalnej i kosmetyce. Lista cudownych właściwości aloesu jest bardzo długa i wciąż rośnie.

Aloes do picia - sukulent, który leczy 

Dużo się mówi o dobroczynnych właściwościach aloesu do picia, ale co tak naprawdę w sobie zawiera ta wyjątkowa roślina? W mięsistych liściach aloesu jest bardzo dużo substancji aktywnych, np. aloina, barbaloina czy aloeemodyna. Może te skomplikowane nazwy nic Ci nie mówią, ale są to substancje, które wykorzystuje się do produkcji leków wzmacniających i bakteriobójczych.

Dodatkowo aloes zawiera:

  • niezbędne pierwiastki tj. miedź, magnez, potas czy żelazo,
  • witaminę B12, B2, B6, E, kwas foliowy i cholinę,
  • nienasycone kwasy tłuszczowe: stearynowy, linolenowy czy palmitynowy.

Wszystkie te składniki zachwycają dobroczynnym wpływem na organizm człowieka.

Kiedy powinieneś sięgnąć po aloes do picia?

Aloes polecany jest osobom, które chcą uzupełnić codzienną dietę w dobroczynne substancje. Przede wszystkim jest on zalecany tym, którzy czują, że intensywny tryb życia odbija się na ich zdrowiu i wyglądzie.

Aloes do picia ma odczyn zasadowy, dlatego jest dobry dla osób, u których w codziennej diecie jest wiele produktów zakwaszających. Jest to substancja detoksująca - pomaga usunąć wszelkiego rodzaju toksyny z organizmu. Przede wszystkim aloes przypadnie go gustu osobom, które walczą ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Wspomaga funkcjonowanie układu pokarmowego, a dodatkowo zapobiega wzdęciom i zaparciom. Miąższ aloesowy skutecznie reguluje poziom cukru, dlatego jest szczególnie polecany osobom chorym na cukrzycę. Przede wszystkim aloes należy pić, kiedy mamy obniżoną odporność, bo jego składniki stymulują wzrost wydzielania przeciwciał.

Pijąc regularnie aloes można już po niedługim czasie zauważyć pierwsze efekty. Początkowo miąższ tej wyjątkowej rośliny był stosowany tylko zewnętrznie na wszelkiego rodzaju ugryzienia i rany. Obecnie świadomość ludzi rośnie i coraz bardziej popularny staje się aloes do picia. Jest on niezwykle skuteczny, ponieważ działa od środka.

Więcej informacji >>