single

Puder mineralny i podkład mineralny. Jak nakładać?

Kosmetyki mineralne cieszą się niesłabnącą popularnością w ciągu ostatnich kilku lat. Dlaczego są tak uwielbiane? Są bezpieczne dla skóry i nie zawierają żadnych konserwantów. Mogą być stosowane przez osoby z wrażliwą skórą lub alergików. Kosmetyki mineralne mogą być stosowane do pielęgnacji skóry oraz do makijażu. Należą do nich podkłady, pudry, cienie do powiek, róż do policzków, podkłady i cienie do powiek. Sposób aplikacji podkładów i kosmetyków pudrowych może się nieco różnić od tradycyjnego. Jak i jakim pudrem mineralnym go nakładać, aby uzyskać zadowalające efekty makijażu? Oto podpowiedź:

Suszenie pudru mineralnego

Do nakładania pudru mineralnego na sucho można użyć pędzla o płaskiej końcówce. Pędzel z płaską końcówką ma gęste, twarde włosie zakończone płasko. Włosie jest wystarczająco mocne, aby utrzymać puder mineralny i ułatwić jego przeniesienie na skórę. Ważne jest, aby odpowiednio przygotować twarz, aby zapobiec łuszczeniu się pudru.

Aby móc dobrze wykonać makijaż zwykłymi kosmetykami, skóra musi być dobrze odżywiona i nawilżona. Dobrym pomysłem jest tonizowanie skóry. Toner przygotuje skórę na przyjęcie kremu nawilżającego. Dzięki temu puder będzie się dłużej utrzymywał. Jakiego kremu nawilżającego powinnam używać? Do nawilżania można użyć serum lub zwykłego kremu na dzień. Puder mineralny jest naturalnym wyborem. Możesz zrezygnować z podkładu lub użyć podkładu mineralnego.

Najlepiej jest upewnić się, że puder jest równomiernie rozprowadzony na powiece zanim go nałożysz. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której puder będzie się osypywał na cały pędzel. Na początku lepiej nie używać zbyt dużo pudru. Jeżeli krycie nie jest wystarczające, zawsze możesz dodać więcej pudru. Pamiętaj, aby strzepnąć pozostałości pudru przed nałożeniem go na twarz.

Nakładanie pudru mineralnego rozpocznij od czoła. Kolistymi ruchami nałóż puder na policzki, nos i brodę. 

Jak nakładać sypki makijaż naturalny? Dowiedz się na https://strefamariza.pl/puder-mineralny/gysx/jak-nakladac-sypki-makijaz-mineralny.html

puder mineralny

Jak nakładać puder mineralny na mokro

Puder mineralny i podkład można nakładać również na mokro. Będzie on miał mocniejszą przyczepność i zapewni lepsze krycie. Początkowo będzie się to wydawać trudne, ale gdy poznasz podstawy i opanujesz sposób nakładania, stanie się to o wiele łatwiejsze. Możesz tworzyć grudki i pozostawiać nieestetyczne ślady na skórze, jeśli nie będziesz prawidłowo nakładać podkładu lub pudru mineralnego na mokro.

Aby nałożyć puder mineralny, możesz spryskać pędzel ciepłą wodą. Następnie nabierz niewielką ilość pudru na pędzel i nałóż go okrężnymi ruchami.

Możesz również posypać odrobiną pudru powiekę i wymieszać go z wodą termalną. Pędzel z okrągłą końcówką jest lepszy niż płaski.

Ten sam proces może być stosowany do podkładu. Możesz zmieszać go z wodą termalną, aby nadać mu lżejszą konsystencję, która wygląda naturalnie. Wodę termalną można stosować bezpośrednio na gąbkę lub pędzel do podkładu, aby ułatwić aplikację. Lekkość produktu nie sprawi, że będzie on łatwiejszy w aplikacji, ale nic nie stracimy.

Czy każdy puder mineralny nadaje się do stosowania na sucho i na mokro?

Tak. Tylko jedna rzecz może nas powstrzymać przed użyciem produktu - jego konsystencja. Produkty w proszku można łatwiej stosować na sucho i na mokro niż te wykonane z kamienia. O ile produkty kamienne mogą być stosowane na sucho w kilku zastosowaniach, o tyle opcje, jeśli chodzi o mieszanie ich z wodą są ograniczone. W tym przypadku, użyjemy tylko opcji wody na pędzlu. Kamień nie ma możliwości być podlany. Nie powinno się tego robić bezpośrednio na kosmetykach w pudełku, ponieważ może on szybko stracić swoje właściwości.

Zawsze przed nałożeniem produktu, na mokro lub na sucho, należy przygotować skórę. Szybko zniknie, jeśli nie będzie odpowiednio nawilżona.