single

Jak oczyszczać twarz kwasami?

Oczyszczanie kwasami jest profesjonalnym peelingiem, który wykonuje się używając w tym celu różnych kwasów. Ich najważniejszym zadaniem jest osłabianie wiązań, jakie zachodzą pomiędzy komórkami w martwej już warstwie naskórka, dzięki czemu jego złuszczenie staje się zdecydowanie łatwiejsze.

Skóra może pozbyć się nie tylko martwych komórek, ale również zanieczyszczeń, dochodzi do odetkania porów i głębokiego oczyszczenia. Konsekwencją zabiegu jest też lepsze wchłanianie przez skórę substancji odżywczych, jakie są jej dostarczane. Niestety, ten sam zabieg sprawia, że skóra staje się bardziej podatna na podrażnienia. W konsekwencji zabiegu dochodzi do zniszczenia martwej warstwy naskórka. Już po zakończeniu warto więc zdecydować się na nawilżenie skóry oraz zastosowanie odpowiedniej maseczki.

oczyszczanie kwasami

Oczyszczanie kwasami - wskazania

Oczyszczanie kwasami posiada przynajmniej kilka zastosowań, które powinny nas zainteresować. Tu warto wspomnieć nie tylko o trądziku, który niezmiennie wysuwa się na pierwszy plan, ale również o łojotoku, problemach z szarą i zmęczoną skórą, bliznach, zmianach pigmentacyjnych, pierwszych zmarszczkach mimicznych oraz o tych, które z biegiem czasu pojawiają się głębiej. Wszystkie te zmiany skórne mogą zostać zlikwidowane dzięki zastosowaniu różnego rodzaju kwasów, one same zaś mogą znajdować się w różnym stężeniu. Już na wstępie wypada podkreślić, że choć mamy do czynienia z zabiegami, które charakteryzują się wysokim poziomem skuteczności, nie są one przeznaczone dla każdego.

oczyszczanie cery

Oczyszczanie kwasami - przeciwskazania

Wśród najważniejszych przeciwwskazań wymienia się ciążę, obecność otwartych ran i odmrożeń, poparzenia, choroby atakujące tkankę łączną, choroby o charakterze autoimmunologicznym, stosowanie retinoidów podawanych doustnie oraz cukrzycę. Jeszcze przed wykonaniem peelingu z użyciem kwasu skóra wymaga pewnego przygotowania. W tym celu zaleca się stosowanie specjalnego kremu zawierającego choćby kwas migdałowy. Także po peelingu należy zachować ostrożność. Szczególnie niebezpieczne mogą się okazać w tym kontekście poparzenia skóry, nawet przez cztery tygodnie warto więc unikać nie tylko zbyt wysokich i niskich temperatur, ale i promieniowania UVA i UVB. Jeśli więc możemy sobie pozwolić na dowolny wybór czasu, zaleca się wykonywanie peelingów z użyciem kwasów nie latem, ale zimą. Nie poleca się przy tym nie tylko samego opalania, ale i wizyt składanych w saunie.

Nie ma jednego tylko kwasu, który znajdowałby zastosowanie przy peelingu chemicznym szyi, dekoltu, ciała i twarzy. Najczęściej mamy jednak do czynienia z kwasami owocowymi takimi, jak choćby cytrynowy i jabłkowy. Najłagodniejsze są ekstrakty pozyskane z papai i ananasa i właśnie one są najbardziej wskazane przy peelingu enzymatycznym. Najczęściej stosuje się je przy cerze wrażliwej i suchej. Nie powinno to zresztą budzić zaskoczenia, mamy bowiem do czynienia z kwasami, które nie wywołują podrażnień, a jednocześnie pozwalają na głębokie oraz skuteczne oczyszczanie skóry. Oczywiście, nie brakuje także kwasów silniejszych, w tym choćby fenolowego, glikolowego oraz salicylowego.