single

Lifting twarzy

Lifting twarzy, to inaczej podciągnięcie skóry w formie chirurgicznej, co sprawi, że twarz będzie wyglądać młodziej. Ten zabieg będzie estetyczny, może być wykonany po 30 roku życia i u kobiet i u mężczyzn. Dzięki niemu następuje zniwelowanie zmarszczek, wygładzenie czoła, podniesie opadających brwi.

Zabieg pozwala na odmłodzenie twarzy nawet o 10 lat. Po zabiegu musi być noszona 14 dni specjalna maska. Tradycyjne podciągnięcie skóry twarzy będzie zaczynać się od nacięcia we włosach albo powyżej ich linii oraz w okolicach skroniowej przed uchem. Nacięcie jest przedłużane w dół przed uchem, prowadzone za ucho, a potem w górę za nim. Kończąc się we włosach czy na linii włosów. Skóra oraz tkanka tłuszczowa są unoszone od podstawy mięśni i powięzi tkanki łącznej, tak daleko do przodu jak to konieczne do rozwiązania problemu luźnej skóry.

Mięśnie oraz tkanka łączna mogą być ściągnięte szwami, jeśli lekarz uzna to za konieczne. Skóra jest podciągana a nadmiar usuwany. Rana jest następnie zamykana za pomocą szwów i zszywek skóry. Twarz jest bandażowa. Są także techniki chirurgiczne, które sięgają do tkanek głębszych. Rezultaty obu rodzajów zabiegów są podobne. Zabieg ten ma na celu usuwanie zmarszczek, zmniejszenie bruzd nosowo – wargowych albo napięcie skóry opadającej na policzkach. Pozwala wygładzić skórę czoła i skroni oraz podnosić opadające brwi.

lifting twarzy

Przygotowanie do zabiegu liftingu twarzy

Przed wykonaniem liftingu należy realizować kilka badań wcześniejszych. To morfologia krwi i czas krzepnięcia krwi tzw. koagulogram. Jeśli zabieg wykonywany będzie pod znieczuleniem ogólnym konieczne jest realizowanie jonogramu a u osób po 40 roku życia również EKG. Pacjenta powinna być szczepiona na WZW typu B. Na tydzień przed planowanym wykonaniem zabiegu liftingu twarzy nie wolno przyjmować preparatów z kwasem acetylosalicylowym, ponieważ ma działanie przeciwzakrzepowe. Nie można przyjmować także innych leków, które wpływają na krzepnięcie krwi. Zaleca się stosowanie preparatów, które mają środki stymulujące krzepnięcie krwi oraz uszczelniające. Warto spożywać dużą ilość witaminy C. W dniu zabiegu jeśli wykonuje się znieczulenie ogólne na 6 godzin przed operacją nie wolno spożywać pokarmów, przyjmować płynów, żuć gum czy ssać cukierków. Nie można również palić papierosów.

Skutki uboczne liftingu twarzy

Po zabiegu jakim jest lifting twarzy rzadko, ale mogą czasami pojawiać się skutki uboczne takie jak krwawienie, krwiaki, sińce, infekcje, utrata czucia, trwałe albo przejściowe uszkodzenie nerwu twarzowego, blizny utrata włosów wokoło nacięcia,. Asymetria twarzy martwica. Bezpośrednio po liftingu twarzy będzie pojawiał się ból obrzęk zasinienie w okolicach powiek dolnych, policzków, zwiększone wypadanie włosów. Skóra twarzy z wiekiem tracić nie tylko elastyczność i opada, ale traci także tkankę tłuszczową oraz mięśnie.

Większość pacjentów jest jednak zadowolonych z efektów operacji. Dzięki niej można mieć skórę twarzy młodszą nawet przez 10 lat. Po zabiegu pacjent wraca do normalnego życia po 3-5 dniach.