single

Czy warto korzystać z medycyny estetycznej? Fakty nie mity dla niezdecydowanych kobiet

Każda z nas chce wyglądać młodo i czuć się dobrze w swojej skórze. Kupujemy mnóstwo kosmetyków, które często, zamiast pomóc, szkodzą nam, gdyż zapychają pory skóry, mnożąc problemy. Nieinwazyjne zabiegi nie zastąpią codziennej pielęgnacji, ale mogą ją dobrze uzupełnić i sprawić, że paradoksalnie zaoszczędzisz. Oczywiście wszystko w połączeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną, bez których efekty w niektórych przypadkach nie byłyby tak dobre. Jeśli dalej zastanawiasz się czy warto korzystać z zabiegów nieinwazyjnego upiększania czy poprawiania defektów skóry, to przeczytaj nasz poradnik dla niezdecydowanych.

Korzystanie z medycyny estetycznej może istotnie poprawić stan Twojej skóry

Nie oszukujmy się, żadna z nas nie wygląda tak jak na zdjęciu na Instagramie, nawet celebrytki mają swoje problemy i kompleksy. Jednak ładna cera i symetria twarzy to nie zawsze filtry, czy dobre geny, ale również korzystanie z wachlarzu zabiegów bez użycia skalpela. Można jednak stan skóry, wszelkie przebarwienia, zaczerwienienia, ślady potrądzikowe czy blizny znacząco zniwelować. Skóra ma to do siebie, że ma duże zdolności regeneracyjne, jednak trzeba jej pomóc odpowiednimi zabiegami i preparatami. Oczywiście problemy takie jak trądzik różowaty należy leczyć także farmakologicznie, jednak zabiegi laserowe mogą znacząco poprawić stan skóry i samopoczucie kobiety. Po co kryć się pod warstwą „tapety”, szkodzącej jeszcze bardziej skórze, skoro można stawić czoło problemowi dzięki nowoczesnym i nieinwazyjnym rozwiązaniom, jakie daje medycyna estetyczna. Wiele kobiet ma problem z celullitem, właściwie jest to dla nas coś naturalnego, jak druga skóra, a wszystko za sprawą żeńskich hormonów. Skórkę pomarańczową można niwelować odpowiednimi zabiegami, między innymi mikronakłuwania czy mezoterapii. Podobnie można walczyć z bliznami i rozstępami.

Dzięki zabiegom staniesz się bardziej pewna siebie

Dochodzimy do kolejnej ważnej kwestii, a więc samoakceptacji i pewności siebie. Naszych małych defektów większość osób nie zauważa, jednak dla nas urastają one często do miana dużych problemów. Czasem nie są one jedynie kosmetyczne, gdyż przykładowo toksyna botulinowa, czyli botoks pomoże nie tylko wygładzić skórę, ale również skutecznie zwalczy bruksizm, czy nadmierną potliwość, która nie dotyka jedynie mężczyzn. Czasem nie akceptujemy swojego wyglądu i uważamy, że wcześniej prezentowałyśmy się znacznie lepiej. Często nasza samoakceptacja zależna jest również od tego w jakim momencie cyklu aktualnie jesteśmy. Wielu kobietom po ciąży trudno jest zaakceptować rozstępy i zmiany w swoim ciele. Medycyna estetyczna pozwoli im na nowo odkryć pewność siebie i poczuć się pięknymi, którymi nadal są dla swoich bliskich, ale niekoniecznie dla siebie.

Medycyna estetyczna pozwoli ci odmłodzić Twoją skórę skuteczniej niż najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe

Pojawiające się zmarszczki mimiczne: kurze łapki, bruzdy nosowo-wargowe, czy lwie zmarszczki na pewno optycznie dodają nam lat. Zatem kupujemy kolejne kremy przeciwzmarszczkowe, które mają nam pomóc. Jednak tak naprawdę żaden krem nakładany bezpośrednio na skórę nie da takich efektów, jak wypełnianie zmarszczek. Może jedynie ją nawilżyć i odżywić, ale nie zatrzyma procesu starzenia. Dzięki wypełnieniu kwasem lub botoksem jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki od razu możesz odczuć różnicę i ją zobaczyć. Jest wiele zabiegów medycyny estetycznej, które poprawiają owal twarzy i sprawiają, że skóra która z wiekiem jest bardziej wiotka i traci jędrność znów jest napięta. Możesz wybrać chociażby zabieg z użyciem osocza bogopłytkowego czy nici Aptos, dzięki którym pozbędziesz się podwójnego podbródka. Pełną ofertę nieinwazyjnych zabiegów znajdziesz na stronie m-clinic.eu.

Medycyna estetyczna nie jest droga, jeśli weźmiesz pod uwagę długotrwałe efekty

Choć ceny zabiegów medycyny estetycznej mogą Ci się wydawać wysokie, a w niektórych przypadkach do uzyskania pełnego efektu potrzebnych będzie ich kilka, to jednak gdy weźmiesz pod wagę długotrwałe efekty, utrzymujące się w zależności od zabiegu od kilku miesięcy do nawet dwóch lat, to szybko zrozumiesz jak wiele pieniędzy do tej pory marnowałaś na nieskutecznie i działające jedynie powierzchniowo kremy przeciwzmarszczkowe czy antycellulitowe. Ponadto są takie problemy, których w inny sposób nie zniwelujesz, a dla lepszego samopoczucia, warto zainwestować.

Jeśli miałaś jeszcze wątpliwości, to teraz już chyba wiesz, że warto skorzystać z nieinwazyjnych zabiegów. Zamiast wydawać mnóstwo na niesprawdzone preparaty, czy suplementy diety mające poprawić np. gęstość włosów, lepiej umówić się na konsultację ze specjalistą i skutecznie zaradzić swoim kompleksom. Często jeden pakiet zabiegów wystarczy, by się ich trwale pozbyć.

Artykuł sponsorowany