single

Jak dbać o skórę twarzy latem? - kilka słów o pielęgnacji i ochronie

Ciepłe miesiące stanowią okazje do odpoczynku, regeneracji i wakacyjnego relaksu. Nie należy jednak robić urlopu od pielęgnacji skóry. Dzięki odpowiednim kosmetykom cera będzie wyglądała nieskazitelnie zarówno na urlopie, jak i po jego zakończeniu.

Po pierwsze – ochrona przeciwsłoneczna

Choć opalona skóra jest pożądanym efektem, to samego opalania należy unikać. Kosmetolodzy i lekarze zgodnie twierdzą, że promieniowanie UV jest szkodliwe. Odpowiada nie tylko za procesy starzenia się skóry, ale może również zwiększać ryzyko zachorowania na nowotwór. Niezawodnym sposobem, aby uchronić się przed negatywnymi konsekwencjami opalania, jest regularne stosowanie filtrów. Warto sięgnąć po te mineralne, chroniące zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Aby skóra na twarzy i reszcie ciała była odpowiednio zabezpieczona, konieczne jest wybranie kremów o wskaźniku SPF na poziomie co najmniej 30 i wyższym. Należy również pamiętać o powtórnym aplikowaniu – zarówno po kąpieli, jak i po upływie kilku godzin.

Czy latem konieczne jest nawilżanie?

Latem skóra, ale również cały organizm narażony jest na bardzo wysokie temperatury. Pielęgnacja twarzy powinna opierać się o lekkie kremy nawilżające, które nie pozostawią nieprzyjemnego uczucia lepkości. Warto aplikować je na wilgotną skórę tuż po kąpieli. Dodatkowo warto do swojej codziennej pielęgnacji dodać większą niż zwykle ilość wypijanej wody. Odpowiada ona za dobre samopoczucie, ale również za prawidłowe nawilżenie skóry.

Klimatyzacja, słońce i woda

Kąpiele w morzu lub jeziorze, przyjemny podmuch klimatyzacji w samochodzie i ciepłe promienie słoneczne na twarzy – to z pewnością znane uczucie, towarzyszące wielu osobom każdego lata. Nie wpływają one jednak zbyt dobrze na stan cery. Szczególnie narażona na skutki opalania i czynników atmosferycznych jest skóra twarzy. Najlepszym wyborem jest stosowanie pielęgnacji zapobiegającej nadmiernemu wysuszeniu o podrażnieniu, lecz czasem to nie wystarczy. Należy wtedy sięgnąć po profesjonalne produktu do twarzy, które zregenerują skórę. Mogą być one silniej nawilżające i natłuszczające niż te stosowane na co dzień.

Letni makijaż – o czym warto pamiętać?

Wiele kobiet latem rezygnuje z makijażu całkowicie. Wysokie temperatury mają negatywny wpływ na jego trwałość i estetyczny wygląd. Jeśli jednak zostanie on wykonany lekkimi, najlepiej mineralnymi kosmetykami, powinien dobrze wyglądać przez kilka godzin, a co ważniejsze – pozwoli skórze oddychać. Delikatny krem BB wyrówna koloryt cery, a dodatkowo zwykle w swoim składzie posiada również filtr przeciwsłoneczny. Latem warto wybierać kosmetyki, które bez problemu można poprawiać i dokładać w ciągu dnia, zastygający podkład lepiej wykorzystać w chłodniejsze dni.

Artykuł sponsorowany