single

Drogeria internetowa przepisem na oszczędność

Zakupy przez internet cieszą się coraz większą popularnością. Trend ten uległ umocnieniu, gdy zostaliśmy zamknięci w domach w związku z trwająca epidemią covid-19. Kupujemy już nie tylko produkty spożywcze, prezenty, obuwie czy ubrania, ale coraz częściej korzystamy także z ofert takich miejsc jak drogeria internetowa.

Drogeria i trendy sprzedaży

Drogeria to miejsce, gdzie możemy zakupić kosmetyki, artykuły chemiczne, środki czystości czy niektóre leki. Dokonując zakupów kosmetycznych najczęściej korzystamy właśnie z drogerii stacjonarnych, a w ostatnim czasie także z drogerii internetowych. Coraz rzadziej kupujemy kosmetyki w miejscach podejrzanych czy mniej zaufanych. Do tego wzrasta nasza świadomość konsumencka i coraz częściej istotny jest dla nas skład zakupionych kosmetyków. Patrzymy czy produkt nie był testowany na zwierzętach, czy nie zawiera szkodliwych substancji. Liczy się dla nas duża jakość i oryginalność produktów, a co za tym idzie jesteśmy skłonni zapłacić więcej np. za ulubione perfumy czy krem. Ponadto analizy PMR dotyczące rynku kosmetycznego wskazują, że trend wedle którego sprzedaż online zyskuje coraz bardziej w oczach konsumentów, będzie się tylko pogłębiał. Polacy wolą kupować produkty poprzez drogerie internetowe zamiast stacjonarnie, chociaż wciąż zdarzają się sytuacje, gdy fizycznie sprawdzamy jakiś produkt (np. jego zapach, konsystencje), a potem dokonujemy jego zakupu w internecie. Zgodnie ze wspomnianym raportem, sprzedaż internetowa będzie wzrasta nadal przez kolejne 5 lat, by osiągnąć 16% udziału w rynku detalicznym branży kosmetycznym.

Zalety drogerii internetowych

Drogeria Internetowa to miejsce zyskujące coraz więcej zwolenników. Trudno się temu dziwić, jeśli oferuje sporo zalet. Przede wszystkim zapewnia nam oszczędność czasu i wygodę. Nie musimy wychodzić z domu, możemy w analogicznym czasie się zrelaksować, nie jesteśmy ograniczeni godzinami otwarcia sklepu i nie stoimy w kolejkach. Poza tym zakupione produkty dostajemy prosto do domu. Drogerie oferują stosunkowo krótki czas realizacji i dostarczenia produktów, wynoszący np 2 dni robocze lub dostawę na dzień następny, a przesyłkę może nam dostarczyć kurier, poczta lub możemy wygodnie odebrać ją w paczkomacie. Zakupy w drogerii internetowej to też większa dostępność produktów. Online zawsze widzimy czy produkt jest możliwy do zamówienia, a jeśli nie - możemy skorzystać z opcji przypomnienia, gdy się pojawi. Ponadto drogerie, korzystając z większej pojemności magazynowej mogą zaoferować większą ilość sztuk dostępnych online niż stacjonarnie. Podobnie jest z większym wyborem produktów. Bywa bowiem, że jakiś szczególnie wyjątkowy kosmetyk oferowany jest tylko za pośrednictwem zakupów online. A kiedy już dokonamy zakupu, zazwyczaj mamy też możliwość dokonania łatwego zwrotu i w ciągu 14 dni od zamówienia, możemy odesłać produkt, który nie spełnił naszych oczekiwań.

W końcu zakupy w drogerii internetowej to też niższa cena. Prowadząc drogerię stacjonarną sprzedawca ponosi koszt czynszu lokalu, powierzchni magazynowej i wynagrodzenia pracowników. W sprzedaży online koszty te są ograniczone lub niższe, a co za tym idzie, mamy możliwość skorzystania z zakupu produktu w atrakcyjniejszej cenie.

Na co zwracać uwagę

Drogeria internetowa to z pewnością miejsce bardzo przyjazne. Ale dokonując w niej zakupów należy pamiętać o kilku aspektach, jakie mają znaczenie. Przede wszystkim, zanim skorzystamy z oferty jednej z wielu drogerii, sprawdźmy jej wiarygodność. Może być ona poświadczona specjalnym certyfikatem np. Euro-Label lub być doceniona przez klientów. Może być odznaczona jako firma stosująca dobre praktyki. Warto przed zakupem sprawdzić opinie innych użytkowników, opisujących jakość produktów, kontakt z obsługą czy czas dostawy. Niezbędnym elementem jest też weryfikacja czy strona korzysta z bezpiecznych płatności online. Te najbardziej popularne oferowane są np. za pośrednictwem PayU, DotPay, eCard, Blue Media czy Przelewy24. Ponadto, logując się do płatności online, sprawdzajmy certyfikat SSL widoczny na stronie, który wskaże czy płatność nie jest podejrzana. A dodatkowo możemy sprawdzić, czy drogeria oferuje dodatkowe kody promocyjne na korzystniejsze zakupy na swojej stronie, które pozwolą nam zaoszczędzić więcej środków.

Artykuł sponsorowany