single

Jak kolagen wpływa na włosy?

Czy należysz do osób, które marzą o pięknych, sprężystych, zdrowych i lśniących włosach? Z pewnością nie jesteś wyjątkiem, ponieważ istnieje wiele osób, które nie są zadowolone ze stanu swojej czupryny. Stosują więc różnego rodzaju kosmetyki – szampony, odżywki, maski. One jednak nie zawsze są w stanie rozwiązać problem kruchych i łamliwych włosów. Dlaczego? Ponieważ ich problem tkwi często nie w pielęgnacji zewnętrznej, a wewnętrznej budowie. Co zrobić, aby odżywić i odbudować swoje włosy od wewnątrz? Poznaj kolagen – niezwykły składnik naszego organizmu, który ma niebagatelny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również wygląd.

Dlaczego kolagen jest tak ważny?

Kolagenem nazywamy grupę białek włóknistych, budujących tkankę łączną. Należy wiedzieć, że stanowi on główny składnik ścięgien i skóry, wypełnia rogówkę oka, buduje włosy, kości, stawy, a także paznokcie. Uczestniczy w prawie wszystkich funkcjach życiowych narządów i tkanek w organizmach ludzi oraz zwierząt. Organizm człowieka jest zdolny do ciągłej produkcji tego niezwykle cennego składnika. Jednakże po ukończeniu 25 roku życia, proces ten zaczyna stopniowo zanikać – oznacza to początek starzenia się organizmu. Starość jest bowiem niczym innym, jak utratą przez nasze ciało kolagenu. Jego głównym zadaniem jest spajanie elementów komórkowych w organizmie. Posiada także właściwości ujędrniające i napinające skórę oraz regeneruje i wzmacnia paznokcie. Jest również odpowiedzialny za ciągłą odnowę komórek skóry. Gdy kolagenu zaczyna w naszym ciele brakować, skora staje się mniej sprężysta i pojawiają się na niej zmarszczki. Osłabieniu ulegają również stawy. Cierpią też na tym nasze włosy. Jaki jest ich związek z kolagenem? Więcej na duocollagen.pl.

kolagen na włosy

Kolagen a zdrowie naszych włosów

Każdy, kto choć trochę zna się na włosach wie, że kolagen ma niewyobrażalny wpływ na ich wygląd oraz kondycję. Po pierwsze, zwiększa ich elastyczność oraz objętość. Poprawia także wygląd włosów suchych oraz zniszczonych. Dodatkowo, zapobiega wypadaniu włosów. Ma również wpływ na ich właściwy wzrost. Co więcej, stymuluje cebulki włosowe, poprawia ich strukturę, podtrzymuje warstwę ochronną pojedynczego włosa oraz utrzymując go w zagłębieniu mieszkowym. To jednak nie wszystko. Kolagen wpływa także pozytywnie na wygląd i kondycję skórę głowy, zabezpieczając ją przed łuszczeniem oraz powstawaniem łupieżu. Jest więc sprawą oczywistą, że naszym włosom kolagen jest niezwykle potrzebny. Często zdarza się, że osoba, która nie jest zadowolona z wyglądu swoich włosów, próbuje różnych metod, nie wiedząc, że przyczyna tkwi właśnie w niedoborze kolagenu. Włosy stają się wtedy cienkie, łamliwe i matowe, szybko się przesuszają oraz mocniej wypadają. Brak odpowiedniej ilości kolagenu w organizmie może powodować także powstawanie łupieżu, który z wielką trudnością się zwalcza. Te problemy prowadzą do tego, że wygląd naszej fryzury pozostawia wiele do życzenia. Jak temu zapobiegać? Należy suplementować kolagen.

Kolagen do picia na włosy

Najlepszym sposobem na przywrócenie swojemu organizmowi odpowiedniej ilości kolagenu jest jego suplementacja w postaci płynnej. Suplement diety Duo Life Collagen jest całkowicie naturalnym produktem, który został wzbogacony formułą antyoksydantów. Jego suplementacja pomaga w utrzymaniu włosów, skory i paznokci w idealnym stanie. Co więcej, jego płynna formuła sprawia, że jest on niezwykle łatwo przyswajalny. Jeżeli nie jesteś zadowolony z wyglądu swoich włosów, już najwyższy czas sięgnąć po płynny kolagen, który sprawi, że znów będą lśniące, puszyste i zachwycające.