single

Jak wzmocnić włosy i paznokcie

​Włosy oraz paznokcie wielu ludziom mogą stwarzać poważne problemy. I nie chodzi o ich regularne mycie lub przycinanie, ale o to, że nie są tak mocne jakbyśmy sobie tego życzyli. Problem jest szczególnie dotkliwy dla kobiet, dla których zadbane włosy i paznokcie są atrybutem urody. Co możemy zrobić, aby wzmocnić swoje włosy i paznokcie?

Dlaczego włosy i paznokcie są słabe?

Aby wiedzieć jak im pomóc, powinniśmy wcześniej się dowiedzieć jak działają włosy i paznokcie. Ich przyrost w ciągu roku jest bardzo duży, co jest zasługą naszego organizmu. Istnieje teoria, że im zdrowszy organizm, tym włosy i paznokcie rosną szybciej. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ dostarcza on włosom niezbędnych mikroelementów innych składników, niezbędnych od odbudowy. To że nasze włosy lub paznokcie są łamliwe, jest efektem niewystarczającej ilości składników mineralnych w organizmie. Do tej grupy zalicza się między innymi cynk, witamina D, a także pozostałe minerały.

Czym są spowodowane niedobory witamin i minerałów w organizmie?

Przede wszystkim źle zbilansowaną dietą. Kiedy w naszym organizmie zaczyna czegoś brakować, w krótkim czasie będzie to po nim widać. Zmienia się cera, wyglądamy na bardziej zmęczonych, a nasze włosy i paznokcie mogą stawać się bardziej łamliwe, tracą blask lub znacznie wolniej rosną. To znak że trzeba coś robić. Witaminy i minerały dostarczamy naszemu organizmowi najczęściej z jedzenia. Jeśli źle się odżywiamy, to trzeba się liczyć że organizm nie będzie działać tak jak powinien. Unikanie warzyw i owoców, spożywanie przetworzonej żywności, nadmierne spożywanie alkoholu – to tylko jedne z wielu powodów, dla których włosy i paznokcie nie wyglądają tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Co z tym zrobić? Przede wszystkim zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze, spożywając więcej zdrowego jedzenia.

A kiedy sama dieta nie wystarcza?

W wielu przypadkach może być tak, że sama dieta to za mało, aby poprawić kondycję włosów i paznokci. Jeśli zmiana tego, co do tej pory jadłeś nie przynosi rezultatu, konieczne może być wprowadzenie suplementacji. Ta winna być poprzedzona wizytą u lekarza, który zleci niezbędne badania, na podstawie których określone zostaną niedobory w naszym organizmie i przepisze się właściwe suplementy. Mogą one mieć postać tabletek, kapsułek lub napojów w celu szybszego przyswajania.

Kosmetyki i zabiegi na wzmacnianie włosów

Nie można również zapominać o dobroczynnym wpływie kosmetyków i zabiegów kosmetycznych na stan naszych włosów i paznokci. Na rynku jest duży wybór preparatów, pozwalających zwiększyć ich wytrzymałość i poprawić wygląd. Są to różnego rodzaju szampony, odżywki, lakiery, jak również dziesiątki zabiegów. Obawiasz się że walka o ładne włosy i paznokcie jest ponad twoje możliwości finansowe? Szukasz pomocy? Może nią być pożyczka na raty. Biorąc ją, masz zaplecze finansowe na kupno nowych kosmetyków, wizyty u specjalistów lub definitywne zmienienie nawyków żywieniowych, które być może nie były w ostatnim czasie najlepsze.

Artykuł partnera