single

Wspieranie kobiecego biznesu jeszcze nigdy nie było tak proste

Która z 50. finalistek akcji „Stań na własnych nogach” otrzyma 30 tys. zł na rozwój własnego biznesu? To zależy od członków Klubu Rossmann, którzy już od 1 sierpnia mogą głosować na jeden ze zgłoszonych produktów.

Projekt „Stań na własnych nogach” jest dedykowany kobietom, które wytwarzają akcesoria dziecięce, dodatki ubraniowe, elementy wyposażenia wnętrz czy nawet kosmetyki. Ta akcja to szansa dla nich na dotarcie ze swoją ofertą do szerszego grona potencjalnych klientów, a w przyszłości może nawet założenie czy rozwinięcie własnego biznesu. Dzięki temu pasja mogłaby stać się ich źródłem utrzymania, a nie tylko zajęciem „na boku”.

Nadesłano prawie 500 zgłoszeń. Większość z nich to akcesoria dla najmłodszych zaprojektowane przez kreatywne mamy. Jak się okazuje szyją one piękną odzież dla swoich dzieci, lalki, robią różnego rodzaju książeczki, opracowują gry i manualnie rozwijające zabawki. Wiele propozycji wpisuje się w królujące obecnie trendy „BIO” – mamy więc wielorazowe artykuły higieniczne, woreczki na żywność, a nawet wegańskie czy bezglutenowe przekąski.

Wśród projektów nie brakowało również ciekawych propozycji uatrakcyjniających domowe wnętrza: ramek, zasłon, pościeli. Do naszych toaletek być może już niedługo trafią zgłoszone do akcji kosmetyki, a do garderoby – designerskie torebki czy biżuteria.

Wybranie finałowej „pięćdziesiątki” było dużym wyzwaniem dla 5-osobowego jury, składającego się z przedstawicieli firmy Rossmann i partnera projektu – Fundacji „Mamo Pracuj”. Oceniali oni m.in.: jakość i oryginalność produktu, a także jego użyteczność, jakość, estetykę produktów, a także samą pomysłowość jego autorki. Nie bez znaczenia była również realność założeń finansowych i marketingowych biznesu.

I, II i III miejsce zostaną nagrodzone grantami w wysokości 30, 20 i 10 tys. zł. na rozwój biznesu. Kto i jak wysoki grant dostanie zależy już tylko od członków Klubu Rossmann. 1 sierpnia ruszyło głosowanie. Potrwa ono do 5. września. Wystarczy skorzystać z aplikacji Rossmann PL lub wejść na stronę www.rossmann.pl/stannawlasnychnogach. Każdy może oddać tylko jeden głos więc warto Listę laureatek ogłosimy 10. września na stronie internetowej.

Artykuł zewnętrzny