single

Trendy w modelowaniu ust

Modelowanie ust z użyciem kwasu hialuronowego to najczęściej wybierany zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Jest również jednym z pierwszych, na który decydują się klienci klinik.

Kilkunastominutowy zabieg pozwoli odzyskać pewność siebie oraz całkowicie odmienia twarz.

Ma także zastosowanie w terapiach anti-aging, ponieważ uzupełnia braki powstałe w tkance ust – czerwieni wargowej powstające wraz z biegiem lat. Zabieg modelowania ust nie ma na celu, tylko ich powiększenia lub nadania innego kształtu, ale o tym za chwilę.

Modelowanie ust nie jedno ma imię

Większości z nas modelowanie ust kojarzy tylko ze wstrzyknięciem preparatu w celu ich powiększenia. Często temat zabiegu wzbudza skrajne reakcje, które spowodowane są przesadzonym efektem często w postaci tzw. kaczego dzióbka. Warto jednak zaznaczyć, że prawidłowo wykonany przez specjalistę zabieg wygląda zupełnie inaczej, a efekt jest tak naturalny, że ciężko dostrzec, że jest to zasługa medycyny estetycznej.

Skuteczne, przede wszystkim bezpieczne i poprawne wykonanie zabiegu to nie tylko realizacja upodobań pacjentów, ale między innymi analiza urody, rysów i anatomii twarzy oraz co kluczowe dobór odpowiedniej techniki wykonania zabiegu w celu dopasowanie kształtu warg najkorzystniej jak to możliwe.

Wiodące techniki modelowania ust

Choć technik w tej dziedzinie jest tak wiele, jak wielu jest chętnych na sam zabieg, największą popularnością cieszą się trzy z nich, a są to Baby Doll Lips, French Lips oraz ciesząca się ogromna popularność metoda modelowania ust na płasko Russian Lips by dr. Garunova. Techniki te zyskały ogromne zainteresowanie pacjentek niemal na całym świecie. Czym się różnią i komu są dedykowane?

Subtelność w każdym calu – Baby Doll Lips

Dziewczęca delikatność z efektem świeżości i zmysłowości. Taki efekty uzyskamy dzięki metodzie modelowaniu ust noszącej dumną nazwę Baby Doll Lips. Technika polega na podaniu wypełniacza w postaci usieciowanego kwasu hialuronowego, skupiając się głównie na środkowej części ust oraz wywinięciu dolnej wargi.

Jak już wcześniej zostało wspomniane zabieg modelowania ust to nie tylko ich powiększanie i nadanie nowego kształtu, ale przede wszystkim ich nawilżenie dzięki mocy kwasu hialuronowego, który poza właściwościami wypełniającym i rewitalizującymi ma zdolności maksymalnego nawilżania zarówno skóry, jak i czerwieni wargowej. Również w przypadku Baby Doll Lips, otrzymujemy właśnie ten efekt. Usta nie tylko zyskują nowy, ale i zdrowy wygląd dzięki poprawie ich nawilżenia.

French kiss – French Lips!

Zalotne, ponętne przyciągające spojrzenia. Efekt paryskiej metody skupiającej się na uwydatnieniu symbolu uwodzenia – łuku Kupidyna. Metoda pozwala na zachowaniu maksymalnej naturalności. Kształt jest niesamowicie delikatny, dzięki dodaniu objętości w środkowej części dolnej wargi oraz podniesieniu kącików ust.

Russian lips by dr. Garunova

Efekt pełnych ust typowych dla słowiańskiej urody. Metoda zwana również rewitalizacja czerwieni wargowej pozwalająca uzyskać naturalny efekt zdrowych naturalnych i symetrycznych ust o niesamowitej objętości przy jednoczesnym użyciu jak najmniejszej ilości kwasu hialuronowego.

Technika Russian Lips daje efekt naturalnego i równomiernego wypełnienia, ponieważ powiększeniu ulegają jedynie same wargi. Dzieje się tak, ponieważ zabieg wykonywany jest tylko i wyłącznie w obrębie czerwieni wargowej. Wyeliminowane są wkłucia w okolice skórne nad lub pod wargami.

Osoba podająca kwas hialuronowy wykonuje szereg mikroiniekcji, w wyniku których dochodzi do podania minimalnych dawek preparatu wypełniającego w jak największą ilość miejsc, począwszy od kącików ust, kierując się ku środkowi warg. Wkłucia wykonywane są zarówno skośnie, jak i prostopadle do linii ust. Większa ilość iniekcji nie oznacza, że metoda dr. Garunovej jest boleśniejsza, bowiem dzięki mikro nakłuciom są one ledwo odczuwalne.

O czym warto pamiętać przed zabiegiem modelowania ust?

Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo jaki komfort podczas wykonywania modelowania ust, pacjentom zaleca się zrezygnować na minimum tydzień przed zabiegiem z przyjmowania leków wpływających na obniżenie krzepliwości krwi takich jak aspiryna, na minimum dobę przed zabiegiem należy zaprzestać spożywania alkoholu i całkowicie zrezygnować z palenia papierosów. Jeśli w obszarze wykonywania zabiegów występuje opryszczka lub u osoby poddającej się zabiegowi występuje wyraźna tendencja do jej występowania zaleca się wdrożenie profilaktyki antywirusowej w postaci preparatu Heviran lub Hascovir 400 mg na około 5 dni przed i po zabiegu. Warto także wzbogacić swoją dietę o preparaty z dużą zawartością witaminy C lub rutyny, które działają uszczelniająco na naczynia krwionośne.

Jak należy dbać o usta po zabiegu?

Przez kilka następnych dni warto przywiązać szczególną uwagę na strefę poddaną zabiegowi. Zabrania się spożywania alkoholu przez okres około trzech dni od wykonania iniekcji. Zalecane w tym czasie jest także unikanie basenów, kąpielisk, słońca oraz kategorycznie zakazuje się przebywania w ekstremalnych temperaturach np. na solarium czy saunie. Wysokie temperatury mają bowiem wpływ na rozpad i resorpcję kwasu hialuronowego. Warto także powstrzymać się od intensywnych ćwiczeń fizycznych na około tydzień po zabiegu. Ważne jest regularne picie dużej ilości wody minimum - 2 l dziennie.

Nie ważne, na jaką metodę się zdecydujesz, należy pamiętać, że zabieg powinien być wykonywany przez profesjonalistów. Warto udać się do sprawdzonego miejsca, w którym personel przede wszystkim postawi na naturalny wygląd i bezpieczeństwo. Jednym z takich miejsc na trójmiejskiej mapie klinik urody jest gabinet medycyny estetycznej Pokojska w Gdańsku, gdzie sztab certyfikowanych ekspertów zrealizuje Twoje marzenia o pięknych ustach, pomagając Ci w wyborze dedykowanej metody i preparatów idealnie dopasowanych do Twojego kształtu ust, rysów i anatomii twarzy.

Artykuł partnera