Bezpieczne i bezinwazyjne usuwanie niedoskonałości – kiedy warto?
Sposobem na rozwiązanie różnych problemów skórnych może być skorzystanie z osiągnięć współczesnych technologii. Wysoką efektywność w tej dziedzinie zapewniają uniwersalne urządzenia laserowe, których działają w oparciu o multifunkcjonalne platformy. Wykonane z użyciem tych narzędzi zabiegi mogą przynieść bardzo dobre efekty w usuwaniu niedoskonałości, a jednocześnie ich wpływ na skórę pozostaje bezinwazyjny.
Kiedy zalecane jest usuwanie niedoskonałości?
Skórnymi niedoskonałościami warto się zająć w sytuacji, gdy defekty estetyczne przekraczają dopuszczalny zakres i zaczynają być poważnym problemem zdrowotnym. Zmiany tego typu wywołują jednak przede wszystkim dyskomfort psychiczny. Aby pozbyć się kompleksów i lepiej czuć we własnym ciele, można skorzystać z zabiegów dedykowaną platformą laserową. Nowoczesne technologie tego typu da się zastosować u pacjentów w każdym wieku. Zabiegi te z powodzeniem sprawdzają się w przypadku nastolatków, jak i osób starszych. Można wykonywać je na praktycznie wszystkich partiach ciała i niezależnie od fototypu skóry.
Współczesna laseroterapia opiera się na metodzie rozdziału frakcyjnego wiązki promienia, co w przypadku technologii nieablacyjnych okazuje się niemożliwe. Wiązka światła dzieli się na mniejsze, których zadaniem jest penetrowanie głębszych warstw skóry oraz wywołanie termalnych mikrouszkodzeń punktowych.
Skóra w niedużych fragmentach otaczana jest powierzchnią całkowicie nienaruszoną, będącą rezerwuarem zdrowej tkanki. W rezultacie możliwe jest efektywne odmładzanie skóry przy bardzo szybkim przebiegu rekonwalescencji. Rezultatem jest poprawa kolorytu, gęstości i napięcia już w ciągu paru dni po zabiegu. Ujędrnianie skóry można obiektywnie ocenić po upływie ok. 3-6 miesięcy. Zabieg wykonywany jest w seriach. Ich ilość zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu, a także typu niedoskonałości.
Jakie niedoskonałości można leczyć bezinwazyjnie?
Odmładzanie skóry z zastosowaniem nowoczesnych technologii polecane jest w przypadku różnych niedoskonałości. Laser to idealny sposób na usuwanie blizn. Metoda ta sprawdza się w bezinwazyjnej korekcie nieprawidłowości struktury, nadmiernej szorstkości czy spadku elastyczności włókien. Zabieg laserem pozwala na efektywne usuwanie rozstępów, co osiągane jest za sprawą aktywacji procesów regeneracyjnych. Intensyfikują one produkcję kwasu hialuronowego, a także włókien kolagenowych i elastynowych. Rezultatem jest nie tylko zauważalna redukcja braku napięcia, ale też skuteczne usuwanie zmarszczek powierzchniowych. Zabieg laseroterapii trwa maksymalnie pół godziny i jest praktycznie bezbolesny. Odczuwalny może być jedynie niewielki dyskomfort w postaci delikatnego pieczenia, łagodzonego dzięki zastosowaniu odpowiedniej głowicy chłodzącej. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt końcowy, z reguły przeprowadza się kilka zabiegów w odstępach ok. 2-4 tygodni.
Kiedy lepiej nie wykonywać zabiegów skórnych?
Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach należy wstrzymać się od usuwania niedoskonałości metodą laserową. Mimo braku inwazyjności, zastosowanie tej techniki wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami. Powinny jej unikać przede wszystkim kobiety w ciąży oraz karmiące. Zabiegów skórnych nie można wykonywać przy świeżej opaleniźnie oraz w okresie przyjmowania retinoidów doustnych. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia terapii jest przyjmowanie leków i ziół światłouczulających, takich jak niektóre antybiotyki czy dziurawiec. Usuwanie niedoskonałości należy odłożyć na później w przypadku występowania naskórnej infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Zabieg nie może być przeprowadzony w przypadku zachorowania na atopowe zapalenie skóry, łuszczycę czy liszaj płaski. Do przeciwwskazań zaliczyć można ponadto cukrzycę i choroby nowotworowe, a także tendencję do występowania blizn przerosłych. Kompleksową ofertę w tym zakresie https://anlaya.pl/. Ta uznana klinika medycyny estetycznej realizuje również inne profesjonalne zabiegi, takie jak depilacja laserowa czy leczenie łysienia.
Artykuł sponsorowany
Komentarze (0)