single

Depilacja twarzy

Efekty depilacji twarzy w większości przypadków będzie oznaczać próbę nadania odpowiednich kształtów brwiom. U niektórych kobiet pojawiają się także niewielkie, ale widoczne włoski rosnące nad górną wargą albo na brodzie i tym samym szpecą wygląd.

Ma to miejsce u brunetek i kobiet z zaburzeniem hormonalnym. W takiej sytuacji ważne będzie usuwanie takiego niechcianego owłosienia. Depilacja brwi może mieć rożne formy, warto więc poznać wady i zalety różnych metod depilacji?

1. Maszynka do golenia i pęseta

Golenie skory twarzy to najgorsze z możliwych rozwiązań. Chociaż dostępnych jest wiele maszynek dla kobiet, które ułatwią golenie nóg, pach i okolic bikini, to jednak twarz jest takim, miejscem, którego nigdy nie należy golić. Po goleniu włoski stają się szorstkie, a niekiedy także będą gęstsze. Co więcej jest to krótkotrwałe rozwiązanie, włoski odrastają już po dwóch dniach. Golenie maszynka to również podrażnienia skóry. Włoski twarzy można będzie skubać za pomocą pęsety Jest to dobry sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia na długi czas. Są to pewne minusy tej metody. Przede wszystkim depilacja pęsetą jest żmudna i długotrwała. Można ją stosować, gdy nieestetyczne włoski są rzadkie i pojedyncze, jednak jeśli będzie ich dużo, lepiej będzie coś innego próbować.

pęseta

2. Metody depilacji twarzy

Silnie działające alkaliczne kremy do depilacji rozbijają strukturę włosa, tak że można go łatwo usuwać. Depilacja twarzy kremem do depilacji będzie lepsza niż golenie z użyciem maszynki. Rezultaty utrzymują się tylko kilka dni. Stosowanie kremów wymaga szczególnej ostrożności, gdyż preparaty te często wywołują reakcje alergiczne. Przed przeprowadzeniem zabiegu depilacji warto będzie próbować małą ilość na niewielkiej powierzchni ciała. Jeśli nic się nie stanie będzie można rozpoczać depilację.

Metodą popularną jest także depilacja twarzy plastrami z woskiem. Efekty utrzymują się nawet przez 6 tygodni. Po zastosowaniu woski skóra będzie czerwona i podrażniona, jednak dolegliwości takie mijają w ciągu kilku godzin. Zabieg depilacji woskiem można przeprowadzić w domu lub poddać się mu w salonie kosmetycznym.

Żele i pasty cukrowe mają tą zaletę, że wykonane sa z naturalnych składników, a co za tym idzie są bezpieczne dla skóry, lepsze niż środki chemiczne. Można je kupować, przygotowywać samodzielnie z cukru, wody, soku z cytryny. Wiele kobiet taką metodę wybiera, ponieważ będzie mniej bolesna niż stosowanie wosku, nie będzie także reakcji alergicznej i działa na krótkie włoski.

depilacja twarzy

Depilacja laserem polega na niszczeniu mieszków włosowych z pomocą wiązki lasera. Metoda ta będzie najdroższa, jednak daje to najlepsze i długo utrzymujące się efekty. Jest to dobry wybór dla kobiet, które mają poważny problem z nadmiernym owłosieniem twarzy. Kilka sesji z laserem pozwala zapomnieć o owłosieniu na wiele miesięcy. Elektroliza to zabieg kosmetyczny, który polega usuwaniu owłosienia przez wprowadzenie igiełki do cebulki włosa i zniszczeniu jej prądem. Rezultaty jakie się uzyskuje są trwałe, jednak ze względu na to, iż zabieg ten jest inwazyjne, warto przemyśleć wady i zalety.

Dla niektórych kobiet depilacja twarzy to niekończąca się walka z włoskami. By je pokonać trzeba wybrać metodę, która łączyłaby skuteczność z bezpiecznym stosowaniem.