Psycholog – specjalista, który może odmienić Twoje życie
Współczesne życie potrafi dostarczyć nam wielu trosk. Mimo że mieszkamy w stosunkowo spokojnej części świata, to i tak nie jesteśmy wolni od zmartwień. Kłopoty zdrowotne, rodzinne, atmosfera w pracy, własne emocje. Wszystkie te czynniki mogą obniżyć nasze samopoczucie, samoocenę i chęć do rozwoju. Warto mieć jednak świadomość, że w wielu przypadkach istnieją rozwiązania, które mogą przywrócić nas do psychicznej równowagi. Sprawdzonym sposobem jest rozmowa z doświadczonym psychologiem.
W czym może pomóc psycholog?
Psychologia to dziedzina nauki, która wciąż się intensywnie rozwija. Obszarem jej zainteresowania jest sfera ludzkich zachowań i problemów. Jeszcze kilkanaście lat temu spotkanie z psychologiem było czymś wstydliwym: na szczęście jednak obecnie traktowane jest jak każda inna wizyta u lekarza. Na pełnię zdrowia człowieka wpływ mają bowiem nie tylko dobry stan fizyczny, ale również psychiczny.
Do psychologa można udać się z najróżniejszymi dolegliwościami. Należą do nich między innymi: zaburzenia osobowości, uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego (OUN), trudności rozwojowe dzieci. Psycholog stawia diagnozę i przy wykorzystaniu swojej wiedzy, doświadczenia i umiejętności, pomaga Pacjentowi pomóc się lepiej. Każdy, kto czuje, że ma problemy w funkcjonowaniu społecznym lub emocjonalnym, może i powinien skorzystać z wiedzy i umiejętności specjalisty psychologa.
Psycholog może także pomóc odnaleźć pacjentowi jego słabe i silne strony, i dzięki temu wspomóc go w wyborze ścieżki nauki lub kariery (np. przy wyborze kierunku studiów). Diagnoza pozwala wskazać zawody, w których dana osoba czułaby się najlepiej. Określa także obszary, w których należałoby się podszkolić.
Gdzie przyjmują najlepsi specjaliści?
Z całą pewnością godnym polecenia adresem jest Sieć Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych Psychomedic.pl. Klinika zatrudnia najlepszych specjalistów oraz proponuje wygodne dla pacjentów sposoby organizacji wizyt. Konsultacja może bowiem odbyć się zarówno stacjonarnie, jak również za pośrednictwem telefonu lub komputera.
Klinika posiada swoje oddziały w wielu polskich miastach (między innymi w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach lub Łodzi). Psychomedic.pl gwarantuje najwyższe standardy leczenia oraz organizuje liczne spotkania i kursy tematyczne. Dużym zainteresowaniem cieszą się, między innymi: TZA – trening zastępowania agresji, psychoterapia psychodynamiczna, program wsparcia dla pracowników dotkniętych skutkami pandemii, doradztwo zawodowe (coaching), psychoterapia par, psychoterapia rodzin.
Na wizytę można zapisać się 7 dni w tygodniu. Do dyspozycji jest specjalny numer telefonu (799 399 499) oraz kwestionariusz dostępny na stronie internetowej Psychomedic.pl.
Co zabrać ze sobą na pierwszą wizytę u psychologa?
Zadaniem psychologa jest wsparcie pacjenta w radzeniu sobie z sytuacją kryzysową albo pomoc w rozwiązaniu konfliktów.
Jeśli posiadamy już jakąś dokumentację medyczną, to warto mieć ją przy sobie. Chodzi tutaj zarówno o badania psychologiczne, jak i ogólne wyniki badań (np. badań z krwi) oraz opinie innych lekarzy (np. neurologa lub endokrynologa).
Artykuł partnera
Komentarze (0)