single

NATURALNY PEELING KAWOWY – JAK DZIAŁA I Z CZEGO SIĘ GO WYKONUJE?

Niektórzy nie wyobrażają sobie poranka bez kubka gorącej i mocnej kawy. Jej działanie pobudzające i charakterystyczny aromat są nieocenione, nie wszyscy jednak wiedzą, że kawa może pomóc również na złą cerę i cellulit. Naturalny peeling kawowy to jeden z najpopularniejszych sposobów na poprawę kondycji naszej skóry. Na jakiej zasadzie to działa? Jak przygotować taki peeling domowymi sposobami? O czym nie można zapomnieć? Na te i inne pytania staramy się znaleźć odpowiedź w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Jak działa naturalny peeling kawowy?

Zawarta w kawie kofeina ma właściwości, które wpływają na lepszy stan skóry. Dlatego stosowanie naturalnego peelingu kawowego jest wskazane i przynosi pozytywne efekty. Regularne smarowanie się naturalnym peelingiem kawowym sprawia, że pory zostają zwężone, martwy naskórek usunięty, a skóra staje się jaśniejsza. Z tego ostatniego powodu kosmetyk ten stworzony samodzielnie w domu można stosować, by pozbyć się cieni pod oczami. Jednocześnie naturalny peeling kawowy ma właściwości odmładzające – pod jego wpływem skóra nabiera jędrności i elastyczności. Nasza twarz po kilku sesjach z peelingiem kawowym będzie wyglądała młodziej. Nie można jednak przesadzić – zbyt częste stosowanie peelingu może mieć negatywne skutki dla naszej skóry (zalecamy stosować ten peeling maksimum trzy razy w tygodniu i nie rzadziej niż raz na tydzień). Pamiętajmy, by kosmetyk nakładać na ciało kolistymi ruchami. W ten sposób osiągniemy najlepsze możliwe efekty.

Zobacz więcej na: https://www.bodyboom.pl/sklep/peeling-kawowy.html

Z czego wykonuje się peeling kawowy?

Każdy peeling musi mieć jednolitą, gęstą strukturę. By związać ze sobą składniki, musimy mieć dobre spoiwo. Tę rolę może odegrać miód naturalny. Po połączeniu go z oliwą z oliwek i – oczywiście – fusami ze świeżo zaparzonej kawy otrzymujemy peeling kawowy. Oczywiście wymienione składniki to jedynie propozycja (oliwę z oliwek można na przykład z powodzeniem zastąpić olejkiem kokosowym), zaś by otrzymać peeling o odpowiednich właściwościach fizycznych, należy je wszystkie energicznie wymieszać. Gdy powstanie z nich jednolita masa, to możemy mówić o gotowym peelingu, który jest gotowy, by nałożyć go na skórę. Charakterystyczny zapach kawy ma wielu miłośników, ale są też osoby, które za nim nie przepadają – wszyscy, którzy go nie lubią, mogą dodać zmieloną skórkę pomarańczy, która złagodzi ten intensywny aromat.

Artykuł zewnętrzny