single

Oczyszczanie twarzy - zabieg w domu, oczyszczanie cery trądzikowej

Prawidłowe oczyszczanie twarzy jest bardzo ważne dla pielęgnacji skóry. Usuwa się stare komórki naskórka, brud, kurz, makijaż. Dodatkowo oczyszczanie twarzy poprawia krążenie i przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Jak powinno się oczyszczać twarz? Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, by skóra była czysta i zadbana. Dobrze oczyszczona twarz daje pewność siebie, sprawia, że człowiek będzie wyglądał promiennie. Warto poświęcić codziennie kilka minut na wykonanie pielęgnacji skóry.

1. Oczyszczanie twarzy w domu

Domowe oczyszczanie twarzy trzeba przeprowadzać dwa razy dziennie rano i wieczorem. Częstsze mycie twarzy usuwa warstwę ochronną skóry i pobudzać będzie większe wydzielanie sebum co powodować może wypryski. Niezwykle ważne będzie dobranie środka do mycia. Nie powinno się używać mydła, które będzie wysuszać skórę. Najlepszym wyborem są łagodny, bezzapachowy i niepodrażniający plyn, żel, pianka do mycia. Nie należy oczyszczać skóry gorącą woda, korzystniejsza będzie ciepła woda. Dodatkowo przed myciem trzeba umyć dłonie, gdy nie przenieść zamieszczenia na skórę twarzy.

Mamy kilka sposobów na głębokie oczyszczanie twarzy. Można zdecydować się na mikrodermabrazję, peelingi chemiczne, retinoidy. Domowe oczyszczanie twarzy przeprowadzać można z pomocą peelingów. Wystarczy wybrać produkt dla cery i raz w tygodniu złuszczać naskórek. Jeśli peeling twarzy wykonuje się regularnie skóra jest gładsza i wygląda na zdrowszą. Warto pamiętać, że drobinki w preparacie powinny być bardzo drobne inaczej bowiem mogą podrażniać skórę. Domowe oczyszczanie musi zakończyć się uzyciem środka nawilżającego, nie można go jednak nadużywać, ponieważ zatyka pory.

oczyszczanie twarzy

2. Oczyszczanie twarzy trądzikowej

Do mycia skóry trądzikowej trzeba używać łagodnego środka bez zawartości składników lipidowych. Jeśli na twarzy są wypryski i zaczerwienienie nie powinno się stosować peelingów ziarnistych nie można zbyt intensywnie oczyszczać twarzy, dwukrotne mycie rano i wieczorem będzie wystarczające. W ciągu dnia nie wolno dotykać skóry, by nie przenosić na nią zanieczyszczeń. Skóra skłonna do zmian trądzikowych powinna być oczyszczona z użyciem preparatów dermatologicznych, które są dostępne w aptece, albo takich, które są robione zgodnie z zaleceniami lekarzy. Środki nadmiernie ściągajcie skórę twarzy nie będą polecane przy trądziku. Mogą one zaogniać krosty i wypryski.

Oczyszczanie twarzy to skuteczna pielęgnacja. Konieczne będzie dobranie środka myjącego do rodzaju cery i stosowania zaleceń dotyczących mycia. Osoby, które nie mają wyprysków powinny złuszczać naskórek z pomocą peelingów, najlepiej enzymatycznych, które mają małe drobinki ścierające wierzchnią warstwę skóry. Peeling enzymatyczny jest dla skóry delikatny i nie trzeba się obawiać, że będzie powodował przykre podrażnienia. Warto na tą kwestię również zwracać uwagę, ponieważ źle dobrany produkt spowoduje przykre dla cery podrażnienie. Oczyszczanie cery trzeba więc realizować z dobrymi, odpowiednio delikatnymi i dopasowanymi produktami.