single

Jak wybrać dobrą farbę do włosów?

Z brunetki w blondynkę i na odwrót? Tak, to możliwe dzięki farbom do włosów. Obecnie nie musisz tak jak dawnej obawiać się o zniszczenia swoich kosmyków, ponieważ nowoczesne farby nie niszczą czupryny. Jest tylko jeden warunek - farbę do włosów musisz wybrać z … głową. Spokojnie, nasz artykuł Ci w tym pomoże.

Jakie są rodzaje farb do włosów?

Pewnie nieraz zastanawiałaś się jaką farbę do włosów wybrać? Możesz wybierać spośród farb drogeryjnych jak i profesjonalnych. Jednak i tak będziesz musiała poznać ich rodzaje. Jeśli zdecydujesz się na farby zmywalne, będziesz mieć gwarancję, że Twoim włosom nie stanie się krzywda. Tego typu farby nie zawierają amoniaku, który jest bardzo szkodliwy dla struktury włosa. Możesz więc wybrać między farbami jednodniowymi (dobre rozwiązanie na imprezę), kilkudniowymi szamponami (efekt koloryzacji utrzymuje się do kilku myć), kremami koloryzującymi (zmieniają kolor włosów na kilkanaście myć i są idealne, by sprawdzić dany odcień). Farby zmywalne to dobra opcja dla kobiet, które są posiadaczkami włosów cienkich, wrażliwych, z tendencją do wypadania. 

Farby do włosów trwałe zawierają amoniak i utrwalacz, dzięki czemu farbują włosy na długo, pokrywają siwe włosy i odrosty. Trwałą farbą możesz zmienić kolor o kilka tonów lub rozjaśnić włosy o kilka tonów. Jeśli jednak jesteś brunetką, która marzy o blond czuprynie, dobrze się zastanów, bo do koloryzacji swoich włosów prawdopodobnie bedziesz musiała użyć rozjaśniacza. Warto wiedzieć, że farby trwałe ingerują w strukturę włosa. 

Farbowanie włosów -  co warto wiedzieć?

Po koloryzacji włosów należy szczególnie dbać o włosy. Niektóre farby do włosów bardzo ingerują w ich strukturę, dlatego konieczna jest odpowiednia pielęgnacja - stosowanie specjalnych szamponów, odżywek i masek. Przed farbowaniem najlepiej wykonać test uczuleniowy, gdyż po nałożeniu kremu koloryzującego może się okazać, że masz uczulenie na dany składnik. 

Jak już zostało wspomniane, szczególnym rodzajem trwałych farb są rozjaśniacze, które zawierają silne środki utleniające, w skrajnych przypadkach nawet 12-procentowe. Dzięki rozjaśniaczowi możliwe jest przejście z włosów czarnych lub brązowych do blond. Oczywiście jeśli koloryzujesz włosy sama w domu, pamiętaj, by nie używać najsilniejszego rozjaśniacza, gdyż tylko spalisz kosmyki. Zmorą wielu kobiet, które mając ciemną czuprynę chcą przejść do blondu, jest żółty odcień włosów. Jest on wynikiem źle przeprowadzonej koloryzacji lub niewłaściwej pielęgnacji po farbowaniu. Rozjaśnianie włosów to proces  trudny i długotrwały, dlatego lepiej oddać się w ręce profesjonalisty.  

Farba do włosów  - profesjonalna czy drogeryjna?

wiele kobiet zadaje sobie pytanie co wybrać - farbę profesjonalną czy drogeryjną? Główną różnicą między tymi farbami jest koszt, ale nie tylko. Farba profesjonalna użyta w salonie fryzjerskim to wydatek rzędu 100-250 zł w zależności od długości włosów i ilości użytych odcieni, z kolei farba drogeryjna to koszt rzędu 10-30 zł. Profesjonalne farby do włosów mają to do siebie, że możesz wybierać spośród wielu kolorów oraz dowolnie je łączyć. Farby do włosów drogeryjne mają odcień, który jest wymieniony na opakowaniu i, nie łudźmy się, rzadko wychodzi tak jakbyśmy chciały. Szczególnie uważać należy na rozjaśniacze drogeryjne, które lubią dawać efekt żółtych lub pomarańczowych tonów. Farby do włosów profesjonalne utrzymują się na włosach  5-6 tygodni, natomiast farby do włosów drogeryjne o wiele krócej (oczywiście zależy to od odcienia). W przypadku farb profesjonalnych nie musisz się obawiać o zniszczenia włosów - nowoczesne technologie użyte do ich produkcji dbają o kosmyki. Natomiast farby drogeryjne często niszczą włosy pozostawiając je przesuszone i rozdwojone. 

Profesjonalne farby do włosów znajdziesz w hurtowniach i sklepach fryzjerskich, z kolei drogeryjne dostępne są niemal w każdym sklepie z kosmetykami. 

Naturalne farby do włosów - alternatywa dla tradycyjnego farbowania?

Wiele kobiet obawia się farb drogeryjnych czy nawet profesjonalnych, a mimo to nie chcą one zrezygnować z farbowania włosów. Alternatywą mogą okazać się naturalne farby, które zapewniają nieinwazyjną koloryzację. Farby roślinne są oparte o składniki takie jak henna i specjalne proszki, które należy rozcieńczać z wodą. Używając takiej farby musisz uważać, by nie zabrudzić ścian i wanny. Bardzo często bowiem ślady po hennie utrzymują się aż do...następnego remontu. 

Artykuł partnera