single

Dlaczego warto postawić na profesjonalne usługi depilacji laserowej?

Ludzie od dawna poszukiwali skutecznej i permanentnej metody usuwania włosów, która przynosiłaby oczekiwane efekty, nie będąc przy tym szkodliwa dla organizmu. Regularne golenie się potrafi być niezwykle uciążliwe, szczególnie pośród osób, które mają genetyczne uwarunkowanie do gęstego i szybko rosnącego owłosienia. Badania rynku wykazują, że depilacja laserowa stanowi coraz popularniejszy zabieg, dzięki któremu ludzie mają okazję na stałe pozbyć się niechcianych włosów. Technika ta nie jest niczym nowym – znana była już na początku lat 60 ubiegłego wieku, natomiast kolejną dekadę trwało jej ulepszanie, aby wypalała wyłącznie cebulki włosów, nie uszkadzając przy tym skóry. Badania rynku wykazują, że jej obecne rozpowszechnienie wynika ze znacznego zwiększenia przystępności, do którego przyczyniło się utworzenie lepszej, bardziej wydajnej aparatury do takiej kuracji.

Większość ekspertów od medycyny estetycznej wskazuje depilację laserową jako jedyny, prawdziwie skuteczny sposób na permanentne pozbycie się owłosienia, pod warunkiem, że zostanie ona przeprowadzona przez fachowca. Potwierdzają to też specjaliści z jadoreinstytut.com - jednego z najlepszych instytutów w Krakowie. Nie jest to zabieg, który można wykonać w przeciągu jednego dnia, lecz proces, który, w zależności od indywidualnych cech pacjenta, może trwać od kilku miesięcy do roku. Zastosowanie laserów sprawia, że promieniowanie dociera do głębokich warstw skóry, wypalając cebulki włosa wraz z korzeniami. Kilkukrotnie przeprowadzona depilacja całkowicie eliminuje zarost w danym miejscu na ciele, a usunięte przy jej pomocy owłosienie przestaje odrastać.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Ankiety przeprowadzane wśród osób po depilacji laserowej wskazują, że zabieg ten nie powinien negatywnie przekładać się na zdrowie człowieka, a ewentualne blizny czy poważniejsze podrażnienia niemal zawsze wynikały z zaniedbania samego pacjenta, który zlekceważył zalecenia medyka.

Przygotowanie do laserowego usuwania włosów wymaga zastosowania się do licznych reguł, takich jak:

  • Co najmniej miesiąc bez opalania się
  • Tydzień bez kremów wzbogaconych o witaminy A, C lub kremów depilujących
  • Posiadanie zdrowej, pozbawionej infekcji skóry
  • Bycie wolnym od poszczególnych chorób, między innymi bielactwa, łuszczycy, padaczki oraz cukrzycy
  • Brak keloidów
  • Tymczasowe odstawienie niektórych leków oraz ziół

Konkretne szczegóły powinien podać nam wybrany specjalista, którego obowiązkiem jest poinformowanie nas o wszystkich detalach zabiegu. Eksperci jasno stwierdzają, że depilacja laserowa nie jest czymś, na czym powinno się oszczędzać – o wiele ważniejsze jest to, aby upewnić się, że obsługuje nas zaufany salon kosmetyczny, który cieszy się dobrą renomą. Usługi amatorów bywają nie tylko nieskuteczne, ale także ryzykowne.

 

Artykuł partnera