single

Jak odbudować paznokcie po manicure hybrydowym?

Zadbane i estetycznie wyglądające dłonie są ważnym elementem naszego wyglądu. Tym z nas, które nie lubią spędzać czasu na drobiazgowej pielęgnacji paznokci, salony kosmetyczne oferują popularne hybrydy, utrzymujące się nawet kilka tygodni. Nie pozostają one jednak bez wpływu na stan płytki. Podpowiadamy, jak skutecznie odzyskać zdrowe i piękne paznokcie.

Te z nas, które oprócz zadbanych dłoni cenią sobie również oszczędność czasu, najczęściej wybierają w salonach kosmetycznych manicure hybrydowy. To połączenie lakieru i elastycznego żelu gwarantuje trwały kolor utrzymujący się na paznokciach nawet do dwóch - trzech tygodni.

Hybryda – czy szkodzi?

Połyskliwe i wytrzymałe kolory wyglądają pięknie, jednak manicure hybrydowy wykonywany regularnie, bez większych przerw, może źle wpłynąć na kondycję płytek paznokci. Częste odtłuszczanie i matowienie zwykle powoduje suchość i rozdwajanie się płytki. Jednak najbardziej „brutalne” i szkodliwe jest usuwanie hybrydy. Kilkuminutowe moczenie w acetonie i zdrapywanie pozostałości lakieru narusza strukturę paznokci i niekorzystnie wpływa na naskórek.

regeneracja paznokci

Zapobieganie i regeneracja

Aby zminimalizować ryzyko osłabienia paznokci i zachować zdrową skórę, warto z hybrydy korzystać rozsądnie – raz na jakiś czas. Przerwy między kolejnymi wizytami u manikiurzystki warto wykorzystać na odbudowę i zmniejszenie powstałych szkód.

Paznokcie, aby były wytrzymałe i mocne potrzebują kilku ważnych składników: witaminy A, która wzmacnia i wygładza płytkę; witamin z grupy B, które stymulują wzrost paznokci i zapobiegają ich łamaniu się; cynku i kwasu foliowego, które wpływają na grubość i twardość płytki, zapobiegają też tworzeniu się białych plamek; oraz cysteiny i metioniny – niezbędnych dla prawidłowej budowy paznokci. Składników tych możemy szukać w żywności, ale najlepiej codzienną dietę uzupełnić o wysokiej jakości suplement diety, na przykład drażetki Merz Spezial, będące kompozycją witamin i mikroelementów, najważniejszych dla utrzymania w dobrej kondycji paznokci, skóry, a także włosów. Zawarte w Merz Spezial Dragees składniki dostarczają w odpowiednich proporcjach składniki odżywcze do organizmu.

Pamiętaj, że piękne paznokcie to zdrowe paznokcie. Daj im czas na właściwą regenerację i odbudowę, a kiedy widzisz, że ich stan się znacząco pogorszył zrezygnuj na jakiś czas z manicure hybrydowego.

Sprawdź także: Czerwony manicure - 25 pomysłów na paznokcie w różnych odcieniach czerwieni >>