single

Jak przygotować makijaż dzienny?

Makijaż dzienny ma do spełnienia nieco inne zadania niż ten, na który decydujemy się podczas wyjątkowych uroczystości. Jego celem jest eliminacja ewentualnych niedoskonałości skóry, robi to jednak tak, aby efekt końcowy był możliwie jak najbliższy naturalnemu.

Jeśli na twarz nałożymy zbyt dużo kosmetyków kolorowych, musimy liczyć się z tym, że nasz wygląd nie będzie miał wiele wspólnego z naturalnym. Przeciwnie, nasza twarz zacznie przypominać maskę odznaczającą się sztucznym wyglądem. Makijaż dzienny nie przewiduje więc stosowania ciężkich kosmetyków, nie ma też mowy o jego kolejnych, bardzo grubych warstwach. To rozwiązanie, dzięki któremu kobiety przyznają, że poprawia się im samopoczucie, warto więc zapoznać się z technikami, które pozwalają na jego uzyskanie. Jeśli chcemy nauczyć się wykonywać go samodzielnie, musimy w pierwszej kolejności uświadomić sobie, jak duże znaczenie powinien mieć dla nas wybór odpowiednich kosmetyków.

Preparaty znajdujące zastosowanie w tego rodzaju makijażu muszą być dobrane do tonacji naszej skóry. Dobrym pomysłem jest też stawianie przede wszystkim na te z nich, które mają właściwości pielęgnacyjne, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniami, które będą przez nas stosowane codziennie. W ciągu dnia najlepiej ograniczyć się do podkładów odznaczających się lekką konsystencją. Pozwoli to na uniknięcie efektu maski, nawet nałożenie ich kilku warstw nie sprawi bowiem, że będą się one rzucały w oczy. Warto stawiać też na kosmetyki odznaczające się właściwościami nawilżającymi, pozwalają one bowiem na zapobieganie tak odwodnieniu, jak i wysuszaniu się skóry.

naturalny makijaż

Kobiety o cerze mieszanej i tłustej muszą pamiętać także o jej szczególnych wymaganiach. Aby im sprostać najlepiej jest stawiać na podkłady lekko matujące, kiedy bowiem skóra przez cały czas się błyszczy, efekt końcowy zwykle nie budzi zainteresowania. Podkład w dziennym makijażu powinien być dopasowany do kolorytu naszej skóry. Jeszcze przed zakupem dobrym pomysłem jest więc przetestowanie jego niewielkiej ilości właśnie w obrębie skóry twarzy.

Należy też pamiętać o tym, że w drogerii oświetlenie jest sztuczne. Ułatwia ono orientowanie się w przygotowanej z myślą o nas ofercie, przyczynia się jednak do tego, że dopasowanie kosmetyków do naszych potrzeb może być niezwykle trudne. Nie można też zapominać o tym, że, podobnie jak każdy inny jego rodzaj, również makijaż dzienny wymaga utrwalenia.

Najlepiej wykorzystać w tym celu specjalny puder utrwalający. Efekt jest najbardziej naturalny po zastosowaniu pudru sypkiego, pędzel pozwala bowiem na nałożenie jego niewielkiej ilości, a to zapobiega gromadzeniu się cząsteczek pudru na danym punkcie twarzy w zbyt dużej ilości. Ciekawym rozwiązaniem są też pudry transparentne, ich cząsteczki są bowiem przeźroczyste, a dzięki temu bez trudu dopasowują się do koloru naszej twarzy. Także cienie do powiek stosowane w makijażu dziennym powinny się odznaczać naturalnym kolorem. Intensywna barwa sprawia, że rzucają się w oczy i potrafią zniszczyć efekt końcowy. Już po ich nałożeniu można zdecydować się na delikatny retusz rzęs.