single

Czym jest stomatologia estetyczna?

Jak zapewne wiecie bądź też nie — stomatologia ma wiele odmian i specjalizacji, a jedną z nich jest bez wątpienia stomatologia estetyczna. Nie trudno domyśleć się tego, czym tak naprawdę się ona zajmuje. Otóż jej zadaniem jest przywracanie pożądanego wyglądu zębów, zarówno pod kątem barwy szkliwa, jak i samego kształtu pojedynczych zębów. Nie dajcie się jednak zwieść — stomatologia estetyczna nie rozwiązuje jedynie problemów z estetyką, ale też… ze zdrowiem?

Stomatologia estetyczna — wprowadzenie

Jak już wspomnieliśmy — stomatologia estetyczna skupia się na wyglądzie zębów, stąd też nic dziwnego, że najpopularniejszym zabiegiem z tej dziedziny jest wybielanie zębów. Kto przecież nie chciałby na nowo cieszyć się pięknym i możliwie najbielszym uzębieniem? Właśnie dlatego, wysokiej klasy gabinety świadczą dziś usługi takie jak gabinetowe wybielanie zębów lub też wybielanie nakładkowe, pozwalając pacjentom na uzyskanie pięknego i śnieżnobiałego uśmiechu!

To jednak nie wszystko — stomatologia estetyczna pozwala także na przywrócenie zębom idealnego kształtu i w pewnym stopniu ustawienia. Wszystko dzięki licówkom, które są cienkimi płatkami wykonanymi najczęściej z porcelany. Materiał ten ma bardzo zbliżone właściwości do naturalnego szkliwa, przez co po ich przyklejeniu do powierzchni zęba możemy nieco „zmodyfikować” jego kształt i zapomnieć o drobnych uszkodzeniach zębów takich jak pęknięcia, ukruszenia czy nawet silne przebarwienia, niemożliwe do usunięcia przy pomocy wybielania. Proces zakładania licówek jest też niezwykle prosty!

Dlaczego warto korzystać ze stomatologii estetycznej?

Mogłoby się zdawać, że wygląd zębów jest znacznie mniej istotny niż ich zdrowie (tutaj leczeniem zajmuje się stomatologia zachowawcza). Nie trudno odnieść wrażenie, że cała ta proces to pewnego rodzaju… zachcianka! Nic bardziej mylnego — rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, jak dużą rolę w naszym życiu może odgrywać piękne uzębienie! Po pierwsze — równe i białe zęby to potężny zastrzyk pewności siebie. Sami wtedy zauważycie, że będziecie się uśmiechać jak nigdy! Natomiast drugą kwestią jest to, że dbając o zęby — zarówno jak i ich barwę, jak i kształt — dacie wyraźny sygnał każdej osobie, którą spotkacie, że zależy wam na dbaniu o własne zdrowie. Po trzecie — zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej są praktycznie bezbolesne, co tylko zachęca do ich wykonywania! Chyba już rozumiecie, skąd wzięła się ich popularność w obecnych czasach? Czas umówić się na wizytę z waszym ulubionym stomatologiem!

Więcej informacji znajdziesz na http://www.luksdent.pl/

 

Artykuł partnera