single

Kiedy powinieneś sięgnąć po nawilżający krem do twarzy

Mężczyźni z reguły rzadko smarują się jakimikolwiek kremami. Jest to jednak spowodowane raczej ich przekonaniem o tym, że mężczyznom „nie wypada”, niż rzeczywistym brakiem potrzeb. Męska skóra, tak samo jak kobieca, jest każdego dnia narażona na różne czynniki, które powodują jej uszkadzanie. I tak samo potrzebuje właściwej ochrony i systematycznej pielęgnacji. Krem nawilżający dla mężczyzn powinien być jednym z podstawowych kosmetyków w codziennej pielęgnacji twarzy. Kiedy należy sięgać po nawilżający krem do twarzy dla mężczyzn?

 

Dlaczego warto używać kremu?

Męska skóra jest nieco grubsza niż kobieca, dlatego odrobinę wolniej traci jędrność i elastyczność – chroni ją niewielka podskórna warstwa tłuszczu. Ale nie oznacza to wcale, że mężczyźni do późnej starości mogą cieszyć się gładką, jędrną skórą! W pewnym wieku twarz zaczyna tracić na elastyczności. Pojawiają się zmarszczki, skóra zaczyna być obwisła i już nie tak napięta i gładka jak niegdyś. Dobry krem nawilżający dla mężczyzn jest w stanie skutecznie zapobiec oznakom starzenia. Pozwala odbudować ubytki wody w skórze, tym samym zapewniając komórkom odpowiednie nawilżenie. Nawilżający krem do twarzy dla mężczyzn jest szczególnie ważny, gdy ich tryb życia wiąże się z mocnym narażeniem na odwodnienie skóry – na przykład kiedy często przebywają na mrozie lub w palącym słońcu. Bez odpowiedniej ochrony w takich warunkach ich skóra zacznie tracić elastyczność dużo szybciej.

Dobry krem nawilżający dla mężczyzn

Wybierając krem do codziennej pielęgnacji, warto zwrócić uwagę na to, aby zawierał on wyłącznie naturalne składniki. Dzięki odpowiednim ekstraktom roślinnym skóra otrzymuje wyłącznie to, co sprawdzone i skuteczne. Dobry krem będzie natychmiastowo rozświetlał cerę i dodawał jej blasku, chronił przed czynnikami zewnętrznymi przez całą dobę, a także skutecznie nawilżał i utrzymywał wysoki poziom nawilżenia w tkankach. Wyraźnie da się dzięki niemu odczuć, że skóra jest przyjemnie nawodniona i miękka.

Nawilżający krem do twarzy dla mężczyzn – kiedy stosować?

Aby dopełnić rytuału porannej męskiej pielęgnacji, warto stosować krem nawilżający w ciągu dnia. Po porannym prysznicu i dokładnym ogoleniu z użyciem dobrej pianki lub żelu należy ukoić twarz wodą po goleniu albo specjalnym żelem chłodzącym, aby zniwelować drobne podrażnienia i zaczerwienienia. Następnie w twarz należy wklepać niewielką porcję kremu. Tak przygotowana skóra jest gotowa, by świecić swoim blaskiem przez resztę dnia!