single

Kosmetyczny must have na zimę

Zanim zima zagości u nas na dobre, warto się do niej odpowiednio przygotować. Zakup czapki, szalika i ciepłych butów to nie wszystko – trzeba jeszcze pomyśleć o swojej diecie, suplementacji oraz o kosmetykach na zimę. Dobry krem nawilżający właśnie zimą będzie miał szczególne znaczenie, ponieważ wtedy skóra jest najbardziej szorstka i podatna na wysuszenie.

Kiedy zima niszczy twoją skórę...

Powietrze zimą jest o wiele bardziej suche niż latem. Pojawia się mróz, który zwęża naczynia krwionośne i sprawia, że skóra nie jest tak dobrze ukrwiona i odżywiona jak na przykład latem. Ponadto gdy przychodzi zima, ogrzewamy swoje mieszkania. Tym samym sprawiamy, że wychodząc z domu, przechodzimy ze sfery gorącego powietrza, w której skóra jest świetnie rozgrzana, a jej krążenie pobudzone, do sfery mrozu, kiedy naczynia kurczą się, a skóra robi się szorstka. Zima nie jest korzystna dla naszej skóry, dlatego warto ją odpowiednio przygotować do tego trudnego czasu. Odwdzięczy nam się, ładnie wyglądając zimą oraz rozkwitając na wiosnę, gdy warunki pogodowe ulegną poprawie!

Dobry krem nawilżający i inne kosmetyki, które musisz mieć

Zimą dbaj o to, aby jeść większą ilość warzyw i owoców, głównie tych sezonowych, najłatwiej dostępnych. Równocześnie pamiętaj o nawadnianiu swojego organizmu i piciu dużych ilości wody. Niestety zmniejszone pragnienie zimą nie sprzyja utrzymaniu odpowiedniej jędrności komórek skóry, dlatego to Ty musisz pamiętać o tym, by jak najwięcej pić. Przydać się mogą również suplementy diety, szczególnie jeśli cierpi się na niedobory witamin i minerałów, a także przeciwutleniaczy. Dobry krem nawilżający powinien natomiast zimą zagościć na dobre w naszej łazience, najlepiej w dwóch wersjach – dziennej i nocnej. Krem na dzień będzie zawierał substancje nawilżające, które utrzymają właściwy poziom nawodnienia komórek i tym samym zapobiegną odparowywaniu dużych ilości wody. Będzie zawierał również filtry UV, ponieważ zimą tak samo jak latem należy chronić się przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Krem na dzień natłuszcza również delikatnie skórę, aby dodatkowo zabezpieczyć ją przed odwodnieniem, ale jednocześnie nie pozostawia tłustego filmu, więc nadaje się pod makijaż. Dobry krem nawilżający na noc będzie miał bardziej gęstą konsystencję i skoncentrowany skład. Ten kosmetyk to konieczność, aby zregenerować swoją skórę po całym dniu narażenia na działanie mrozu i wiatru oraz cięższego, zimowego makijażu.

Materiał zewnętrzny