single

Czy wiesz jak skutecznie walczyć z niedoskonałościami na twarzy?

Wiele kobiet każdego dnia stara się jak najlepiej dbać o skórę swojej twarzy. Stosujemy specjalnie wybrane kosmetyki, które mają zagwarantować nam osiągnięcie zamierzonego efektu. Promienna i zdrowa cera stanowi pewnego rodzaju wizytówkę, więc nic dziwnego, że wkładamy w to tyle wysiłku i starań. Każda z nas różni się pod wieloma względami, również i w kwestii rodzaju skóry. Z tego powodu, nasze zapotrzebowania są odmienne i to właśnie nimi powinnyśmy kierować się podejmując decyzje zakupowe. Dotyczy to nie tylko tego co będziemy aplikować na naszą twarz, ale również całego stylu życia. Jedną z bardziej problematycznych cer, jest cera z niedoskonałościami. Nie ma tu jednej wspaniałej recepty na sukces, ponieważ źródła takiego stanu rzeczy mogą być przeróżne. Często poddajemy się w walce o nieskazitelną cerę, ponieważ wypróbowałyśmy już tyle kosmetyków, że nie widzimy szans na polepszenie sytuacji. Natomiast warto na ten problem spojrzeć z szerszej perspektywy i mieć świadomość tego, że jeden czy dwa produkty mogą nie rozwiązać problemu. Co więc warto przemyśleć i jak działać by cera była pozbawiona niedoskonałości?

Zwróć uwagę na czynniki zewnętrzne

Świadomość nieustannie wzrastającej liczby niekorzystnych czynników zewnętrznych to podstawa do tego, aby zacząć coś z tym robić. Szybko rozwijający się świat, choć wiele ułatwia, przyczynia się do pojawiania się rozmaitych zagrożeń. Po pierwsze, jeśli mieszkasz w dużym mieście, z pewnością nie jest Ci obce pojęcie smogu i tego jak źle wpływa na nasz organizm, Odnosi się to również do naszej cery, ponieważ osiadają na niej wszystkie zanieczyszczenia. Po drugie, klimatyzacja, która bardzo niekorzystnie wpływa na stan skóry i prowadzi do pojawienia się wielu niedoskonałości. Kolejnym czynnikiem jest samo nadmierne dotykanie własnej twarzy. Nasze dłonie, którymi dotykamy wiele przedmiotów są skarbnicą zarazków, dlatego warto wyzbyć się nawyku ciągłego przykładania ich do cery. Jak wiemy, nie nad wszystkim możemy mieć kontrolę, dlatego czynnością, która powinna zawitać w naszej codzienności, jest trójfazowe oczyszczanie. Dzięki niemu, dokładnie i skutecznie pozbędziesz się wszelkich zanieczyszczeń.

Jesteś tym, co jesz

Nawet krem przeciw niedoskonałościom może sobie nie poradzić, jeśli nasz styl życia będzie pozostawiał wiele do życzenia. Nie bez powodu mówi się „jesteś tym, co jesz”. Dotyczy to zarówno całego naszego organizmu, jak i skóry twarzy. Spożywając wysoko przetworzone produkty nie powinniśmy się dziwić, że nasze ciało daje o tym wyraźnie znać. To samo dotyczy spożywania nadmiernej ilości cukru. Jeśli słodycze zbyt często będą nam towarzyszyć, będzie to widoczne na naszej twarzy. Co więcej, warto wspomnieć tu również o paleniu papierosów, które, jak nie od dziś wiadomo, stanowi źródło wielu problemów w naszym organizmie. Analogiczna sytuacja ma miejsce przy nadmiernym spożywaniu alkoholu, który niekorzystnie wpływa na zachodzące w organizmie procesy. Postaraj się więc zrezygnować ze szkodliwych używek. Ponadto, zadbaj o to, aby Twoja dieta składała się głównie z warzyw i owoców. Wyeliminuj przetworzone produkty, a zastąp je zdrowymi, zbilansowanymi posiłkami. Jeśli się o to zatroszczysz, nie tylko jakość cery drastycznie się zmieni, ale również całe ciało.

Pielęgnacja i suplementacja

Po zadbaniu o podstawy, które powinnyśmy opanować, jeśli chcemy cieszyć się nieskazitelną i zdrową cerą, możemy zastanowić się jaką pielęgnację zastosować. Krem przeciw niedoskonałościom aplikujemy po wykonaniu trójfazowego oczyszczania, tak aby maksymalnie wykorzystać jego właściwości. Po użyciu tonika, który przywraca odpowiednie pH skóry twarzy, jest ona gotowa na zastosowanie produktów pielęgnacyjnych. Jeśli formuła kremu nam nie odpowiada, bez problemu możemy zamienić go na serum. Co jakiś czas, możemy także postawić na maseczkę, która z jeszcze większą intensywnością przyczyni się do eliminowania niedoskonałości. Oprócz tego, nie powinnyśmy zapominać o suplementacji. To niezwykle ważne, aby działać kompleksowo. Istnieje cały szereg kapsułek, które są kombinacją witamin mających na celu poprawę wyglądu cery. Jeśli nie wiesz, które powinnaś wybrać, warto skontaktować się z dermatologiem.