single

Pielęgnacja wieloetapowa, czyli w jakiej kolejności nakładać kosmetyki?

Wieloetapowa pielęgnacja skóry została spopularyzowana przez Azjatki, które często mogą poszczycić się idealnie gładką i promienną cerą. Pielęgnacja kompleksowa polega na dokładnym nakładaniu preparatów pielęgnacyjnych, które następnie zostają wmasowane w skórę. Efektem takiego działania jest szybsze wnikanie składników aktywnych w głębsze partie skóry. Jak wygląda wieloetapowy rytuał pielęgnacji twarzy?

Demakijaż i oczyszczanie

Pierwszym etapem japońskiej pielęgnacji jest oczyszczenie cery za pomocą naturalnego mydła oraz letniej wody o temperaturze skóry, ewentualnie nieco niższej. Niestety zbyt ciepła woda przyczynia się do wysuszania skóry i powiększania porów. Masaż delikatnym mydłem lub żelem pozwoli na poprawę jędrności skóry i wygładzi zmarszczki. Raz w tygodniu należy wykonać peeling enzymatyczny, którego zadaniem jest odżywienie skóry i oczyszczenie jej z zanieczyszczeń. W przypadku cery problematycznej warto sięgnąć po japońską glinkę morską. Efekt gładkiej skóry można osiągnąć tylko poprzez dokładnie oczyszczanie i regularne wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych.

Tonizowanie

Niestety często pomijanym etapem pielęgnacji skóry jest tonizowanie. Dlaczego nie należy o nim zapominać? Używanie toniku dostosowanego do rodzaju i potrzeb skóry, pomaga przywrócić naturalne pH skóry, a ponadto ją odświeża i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia. Tak przygotowana skóra jest bardziej elastyczna i lepiej wchłonie kolejne substancje aktywne z kosmetyków pielęgnacyjnych.

Dogłębne nawilżenie skóry

Po tonizowaniu warto zastosować serum, szczególnie jeśli skóra twarzy potrzebuje mocnego odżywienia. Jest to produkt o delikatnej konsystencji, stanowiący bombę witaminową dla naszej cery. Nie należy zapominać o nawilżaniu za pomocą kremu, również w przypadku skóry tłustej i problematycznej. Krem nawilżający stanowi barierę ochronną, a także pomaga naprawić uszkodzenia spowodowane działaniem czynników zewnętrznych. Kremy używane w ciągu dnia nie powinny być zbyt ciężkie i tłuste. Do pielęgnacji dziennej należy wybierać produkty o lekkiej  konsystencji, natomiast na noc można stosować kremy o silniejszym działaniu. Podstawą pielęgnacji skóry powinny być również maski do twarzy, które wyraźnie nawilżają i regenerują naskórek, a także przyspieszają syntezę kolagenu w skórze.

Ochrona przed promieniowaniem UV

Skóra przez cały rok jest poddawana działaniu promieni słonecznych, dlatego warto na stałe włączyć krem z filtrem do codziennej pielęgnacji. Należy zwrócić uwagę na jego konsystencję, nie powinien być zbyt tłusty i ciężki, szczególnie jeśli kolejną warstwę ma stanowić makijaż.

Artykuł sponsorowany