single

Jaki krem nawilżający wybrać przy cerze trądzikowej?

Cera trądzikowa znana jest ze szczególnie dużych wymagań, jakie stawia swojej właścicielce. Nic więc dziwnego, że stosowany w jej przypadku krem nawilżający powinien odznaczać się także właściwościami antybakteryjnymi. Problem z trądzikiem kojarzony jest przede wszystkim z okresem dojrzewania, dobrze jest mieć jednak świadomość tego, że dotyka także osoby dorosłe.

Jeśli więc chcemy leczyć dolegliwości z nim związane, najlepszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z pomocy dermatologa, trądzik zaliczany jest bowiem do chorób o przewlekłym charakterze. Jego konsekwencją są między innymi zaskórniki widoczne na skórze twarzy, a także torbiele ropne. Odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej wymaga więc leczenia, a krem nawilżający nie może być rozwiązaniem przypadkowym. Troskliwa pielęgnacja cery trądzikowej to jeden z nielicznych sposobów na zmniejszenie problemów, jakie generuje. Właśnie dlatego tak duży nacisk kładzie się tak na właściwości pielęgnacyjne, jak i lecznicze typowe dla kremów nawilżających.

krem do cery trądzikowejOdpowiedni dobór takich kosmetyków może być kłopotliwy. Jeśli zatem znajdujemy się pod opieka lekarza dermatologa, dobrym pomysłem z pewnością okaże się zapytanie go o radę. Specjalista będzie w stanie wskazać najlepszy preparat, może też wyjaśnić nam, jak go używać, aby był on najbardziej skuteczny. Może się wydawać, że krem nawilżający jest po prostu jednym z wielu kosmetyków, dlaczego więc poświęca się mu tak wiele uwagi? Osoby mające cerę trądzikową zwykle same starają się znaleźć najskuteczniejsze rozwiązanie swoich problemów.

Przeważnie wiąże się to z korzystaniem z silnych preparatów o właściwościach odtłuszczających, a te przyczyniają się do wysuszania skóry. Nie każdy też pamięta o tym, że szukając preparatów przeznaczonych do pielęgnacji cery trądzikowej, należy wystrzegać się tych, w których skład wchodzi alkohol oraz spirytus salicylowy. Owszem, początkowo można odnieść wrażenie, że są one skuteczne, okazuje się jednak, że charakteryzują się jedynie pozornym działaniem. Tak naprawdę prowadzą one jedynie do dalszych podrażnień, a wydzielina łojowa jest produkowana z większą intensywnością.

Oczywiście, krem taki nie powinien być też zbyt tłusty, zaleca się więc, aby nie produkować go na bazie lipidów. Taka tłusta konsystencja może przyczynić się do tego, że dojdzie do zatkania porów, a to sprawi, że stan skóry będzie się dodatkowo pogorszał. Krem musi być więc lekki i jeśli tylko istnieje taka możliwość, warto sięgać przede wszystkim po te rozwiązania, w skład których wchodzą ekstrakty ziołowe. Nie należy stosować też produktów zawierających silne retinoidy, może się bowiem okazać, że przyczynia się one do zaburzenia pracy, do jakiej dochodzi w głębszych warstwach skóry. Kremy do cery z trądzikiem dodatkowo regulują pace gruczołów łojowych najlepiej więc nakładać je na właśnie umytą twarz bez względu na to, czy mamy do czynienia z kremem na dzień, czy też na noc. Wartościowym składnikiem takiego kremu okazuje się siarka, ta bowiem ma właściwości odkażające i przeciwzapalne. Warto też zainwestować w krem z kamforą i ekstraktem z rumianku.