single

Koncentratory tlenu - jaki wybrać?

​Koncentratory tlenu dostarczają powietrze o wysokim stężeniu tlenu. Sklep czy wypożyczalnia koncentratorów tlenu oferują różne modele, ale wybór zależy od potrzeb pacjenta. Koncentratory tlenowe stacjonarne stosowane są w domach. Chcą korzystać ze sprzętu w podróży trzeba wybrać przenośny koncentrator tlenu.  

Jakie zadanie mają koncentratory tlenu?

Oddychanie jest podstawą życia człowieka. Kiedy następują zaburzenia, konieczne jest podawanie tlenu. Służą do tego urządzenia, takie jak koncentratory tlenu, które podają chorym powietrze z dużą ilością pierwiastka, niezbędnego do funkcjonowania. Stężenie tlenu przekracza 90%, więc jest to praktycznie czysty tlen. Pacjent po jego otrzymaniu może normalnie oddychać.  

Koncentratory tlenu mają zastosowanie w tlenoterapii, która jest przeprowadzana w szpitalach, ale dzięki nowoczesnej technologii, również w domach. Osoba zmagająca się z przewlekłą chorobą posiadająca sprzęt, nie musi już pozostawać na oddziale. Terapia tlenowa w domu jest doskonałym rozwiązaniem również dla rodziny pacjenta. Mogą zakupić lub wypożyczyć koncentrator tlenu. 

Jaki koncentrator tlenu wybrać?

Wybierając domowy koncentrator tlenu trzeba dostosować urządzenie do potrzeb pacjenta. Na rynku dostępne są koncentratory tlenu stacjonarne i przenośne. Pierwsze koncentratory tlenu stosowane są w ośrodkach zdrowia i w domach. Dostarczają powietrze o wysokim stężeniu tlenu, w sposób efektywny. Stacjonarne koncentratory tlenu cechują się większymi gabarytami niż przenośne koncentratory tlenu.

Mobilny koncentrator tlenu

Przy zaawansowanej niewydolności oddechowej, niezbędny jest stacjonarny koncentrator tlenu, używany wyłącznie w mieszkaniu. Aby poza domem korzystać z koncentratora tlenu, wybiera się przenośny. Mobilne koncentratory tlenowe pozwalają na podawanie tlenu przy lżejszych schorzeniach.  

Jak działa koncentrator tlenu i kiedy korzystać z koncentratora tlenu?

Koncentrat tlenu pomaga utrzymać organizm w lepszej kondycji. Stacjonarne koncentratory tlenu podłącza się do źródła zasilania, wlewa wodę do pojemnika nawilżacza, zakłada specjalną maskę i uruchamia aparaturę. Aby prawidłowo używać koncentratora tlenu, trzeba ustawić przepływ w uzgodnieniu z lekarzem. O tym, jak długo używać koncentratora tlenu, jest uzależnione od rodzaju choroby.

Koncentrator tlenu dostępny w wersji mobilnej ma wbudowany akumulator. Nowoczesne koncentratory tlenu wyposażane są także w ładowarki samochodowe. Przenośny koncentrator tlenu działa na podobnej zasadzie co stacjonarny i również wymaga konsultacji lekarskiej. Jaki koncentrator tlenu wybrać jest zależne od stanu zdrowia pacjenta.