single

Makijaż - jaki makijaż podoba się mężczyznom?

Makijaż, który będzie zbyt mocny nie zawsze będzie tym, który mężczyznom się podoba. Niekiedy mniej oznacza więcej, również, gdy chodzi o makijaż. Najnowsze badania wykazują, że minimalistyczny makijaż jest bardziej atrakcyjny w ocenie mężczyzn i w ocenie kobiet. Możliwe więc, że czas porzucić szminki w intensywnych kolorach i cienie do powiek a stosować makijaż w stylu nude.

1. Makijaż - jaki makijaż podoba się mężczyznom?

Badanie, które dotyczyło atrakcyjności makijażu przeprowadzono prosząc modelki o nakładanie kolejnych warstw kosmetyków kolorowych. Po każdym etapie pokazywano zdjęcia mężczyznom i kobietom, który mieli ocenić jaka ilośc makijażu w ich ocenie jest najbardziej pociągająca. Okazało się, że kobiety preferowały nieco mocniejszy makijaż niż mężczyźni, ale wciąż był to delikatny look. Co ciekawe wszyscy ankietowani uznali, że nałożyły o 30% makijażu za dużo.

Wyniki badań wykazały także, że mężczyźni i kobiety sądzili, że drugiej płci będzie się podobał makijaż nieco mocniejszy. Zdecydowanie jednak okazało się, że wygrywa naturalny wygląd, gdy elementy urody są delikatnie podkreślone.

naturalny makijaż

2. Naturalny makijaż

Skoro mężczyźni wolą kobiety delikatnie umalowane czas zmienić nieco przyzwyczajenia i zgłębić tajniki dyskretnego makijażu. Z kolorowymi kosmetykami można łatwo przesadzić a pomyłki w makijażu wymagają odpowiednich kosmetyków i techniki.

Podstawą musi być ujednolicenie kolorytu cery. Na co dzień wybierajmy podkłady i fluidy o lekkiej konsystencji, które dobrze wtapiają się w cerę. Najbardziej naturalny wygląd uzyska się wklepując małą ilośc kosmetyku opuszkami palców. Krostki i zaczerwienienia pokrywamy z użyciem korektora. Jeśli nie mamy tłustej certy można pominąć puder w makijażu codziennym. Jeśli będziemy mieli go zbyt dużo to niestety pojawić się może efekt maski, którego raczej chcemy unikać. Nie przeasdzamy także z różem i bronzerem. Delikatnie muśnijmy kości policzkowe, by nadać twarzy kształt.

3. Makijaż - makijaż oczu

Makijaż oczu powinien być ograniczony do minimum. Należy pamiętać, by zawsze podkreślać brwi, ponieważ to one będą nadawać charakteru naszej twarzy. Najlepiej to zrobić brązowym cieniem. Kredki mogą dać zbyt teatralny efekt, dlatego powinniśmy na to uwazac. Warto zawsze umalować oczy tuszem do rzes, ale cienie do powiek sa już kwestią wyłącznie indywidualną. Jeśli chodzi o usta, gdy chcemy mieć całkowicie naturalny wygląd będzie można zdecydować się na uzycie jedynie balsamu do ust. Dobrym rozwiązaniem sa także błyszczyki w delikatnych odcieniach różu i beżu. Minimalizm w makijażu ma plusy, podoba się mężczyznom, zajmuje mniej czasu rano i nie trzeba mieć dużej ilości kosmetyków. Możecie również podzielić się tym jaki wy konkretnie makijaż preferujecie na co dzień czy naturalny czy mocniejszy? Chętnie poznamy także wasze opinie na ten temat.