single

Kosmetyki do demakijażu – jak oczyścić swoją skórę?

Dla kobiety, dbającej o swoją urodę, świadomość właściwej pielęgnacji skóry to oczywisty priorytet. Oprócz stosowania szerokiej gamy kremów, maseczek czy peelingów podstawą codziennej higieny jest jej oczyszczanie. Aby przygotować skórę do aplikacji kosmetyku pielęgnacyjnego należy ją w pierwszej kolejności dokładnie oczyścić, co umożliwiają kosmetyki do demakijażu.

Demakijaż - ukojenie dla skóry

Usunięcie toksyn z twarzy nie wymaga mistrzowskich umiejętności, ale przestrzeganie kilku podstawowych zasad stanie się przyjemnym rytuałem. Regularne oczyszczanie skóry z kurzu, cząstek smogu oraz warstwy łoju skórnego zapobiega zatykaniu porów, powstawaniu zaskórników oraz pozwala na jej swobodne oddychanie.

Za pomocą wacików oraz kosmetyku oczyszczającego należy delikatnie usunąć makijaż z policzków, czoła, szyi, nosa i ust. Ważne, aby tę czynność wykonać nawet 2-3 razy do momentu, kiedy na waciku nie będzie już śladów po make-upie. W przypadku oczu należy pamiętać, że skóra wokół jest szczególnie delikatna i najlepiej przyłożyć wacik z preparatem na kilka sekund, aby rozpuścił tusz do rzęs i cienie do powiek. Wówczas oczyszczanie będzie skuteczne, a skóra nie ulegnie podrażnieniu.

Kosmetyki do demakijażu - jest w czym wybierać

Chcąc wykonać staranny demakijaż i odpowiednio przygotować skórę do kolejnego etapu pielęgnacji dobrze jest robić to etapami. Zwykłe chlapnięcie wody z mydłem lub naprędce zmywanie wacikiem przyniesie więcej szkody niż pożytku, a efekty w postaci wyprysków, matowej cery i braku dotlenienia będą widoczne niebawem.

Skóra na twarzy to wizytówka, o którą powinno dbać się szczególnie, poświęcając jej czas i nie oszczędzając na kosmetykach do demakijażu. Ich szeroka gama ma swoje sprecyzowane zadanie, a w bogatym asortymencie każda z pań znajdzie coś dla siebie. W zależności od rodzaju i stanu skóry wachlarz produktów oferowanych przez producentów jest różnorodny zarówno jakościowo, ilościowo i cenowo. Konsumentki mają do wyboru wiele kosmetyków do demakijażu: mleczka, żele lub pianki oczyszczające, kostki myjące, toniki do twarzy, dwufazowe płyny i wody micelarne. W podróży doskonale sprawdzą się chusteczki i płatki nasączone preparatem oczyszczającym.

Podaruj skórze pełną ochronę

Kolejność stosowania kosmetyków do demakijażu ma duże znaczenie dla kondycji skóry. Na początku warto jest użyć mleczka oczyszczającego, które swą łagodną konsystencją delikatnie likwidują pierwszą warstwą zanieczyszczeń. Polecane są zwłaszcza do skóry suchej i mieszanej. Przy usuwaniu mocnego makijażu sprawdzą się dwufazowe płyny, składające się z dwóch warstw - olejowej i wodnej, które po zmieszaniu mają aktywne działanie oczyszczające. Podobną skuteczność posiadają płyny micelarne, łączące w sobie właściwości toniku i płynu oczyszczającego oraz produkowane często na bazie wody termalnej. Po zmyciu twarzy dobrze jest użyć toniku, który ściąga pory, odkaża i przywraca właściwe Ph skóry oraz usunie zanieczyszczenia, z którymi nie poradziło sobie mleczko. Jeśli nie jesteśmy zwolenniczkami pocierania skóry wacikiem warto stosować żele i pianki oczyszczające, które można stosować bezpośrednio na skórę lub z odrobiną wody, delikatnie masując skórę palcami. To zarazem masaż mięśni twarzy, napiętych po całym dniu. Jeśli wybieramy się w podróż lub też długą wyprawę, podczas której ograniczony będzie dostęp do urządzeń sanitarnych, trafionym rozwiązaniem będą chusteczki lub płatki oczyszczające i nawilżające. W każdej chwili można wyciągnąć je z podręcznej torby, gdyż nie zajmują wiele miejsca i przetrzeć twarz szybko i skutecznie.

Szanujmy naszą skórę, dbajmy o jej stan i poświęćmy jej kilka chwil każdego dnia. Dołóżmy staranności, aby promieniowała świeżością, a wieczorem zafundujmy jej cudowne spa, począwszy od oczyszczania, a na spokojnym śnie skończywszy.

Niezależnie od potrzeb Twojej skóry, warto skorzystać z małej wielkiej pielęgnacji poprzez korzystanie z kosmetyków do demakijażu od tołpa - https://tolpa.pl/kobieta/twarz/oczyszczanie/demakijaz.html.

 

Artykuł sponsorowany