single

Baza pod makijaż – 4 korzyści z jej stosowania

​Baza pod makijaż jest czasem kosmetykiem niedocenianym i pomijanym w codziennym makijażu. Może mieć ona jednak kluczowe znacznie nie tylko dla wyglądu skóry, ale także dla jej kondycji i zdrowia. Poznaj 4 zalety stosowania bazy pod makijaż, a już nigdy z niej nie zrezygnujesz!

Baza pod makijaż pielęgnuje skórę

Jeszcze do niedawna baza pod makijaż była kosmetykiem służącym poprawie wyglądu make-upu. Nowoczesne, naturalne bazy pod makijaż mają dziś działanie multifunkcyjne. Nie tylko upiększają i przygotowują cerę do nałożenia podkładu, ale także ją pielęgnują. Są pełne składników nawilżających i regenerujących skórę. Dzięki ich działaniu jest ona nie tylko odpowiednio pielęgnowana przez cały dzień, ale także chroniona przed niekorzystnym wpływem kosmetyków do makijażu, a także przed czynnikami zewnętrznymi.

Baza poprawia wygląd makijażu

Dobrze dobrana baza pod makijaż pozytywnie wpływa na wygląd oraz na kondycję skóry. Może matować lub rozświetlać. Dzięki specjalnie skomponowanemu składowi delikatnie wyrównuje koloryt, wygładza cerę i przygotowuje ją do aplikacji podkładu. Może zawierać w swoim składzie złote lub perłowe drobinki, które nadają skórze zdrowy, promienny wygląd. 

Baza utrwala makijaż

Odpowiednio dobrana baza wpływa na trwałość makijażu. Regenerując i nawilżając skórę, poprawia jej funkcjonowanie – na przykład poprzez regulację wydzielania sebum. Dzięki temu makijaż jest trwalszy i nie obciąża skóry, a także nie zaburza jej właściwego funkcjonowania. Baza pod makijaż jest jak fundament udanego make-upu.

Baza pod makijaż chroni skórę

Skóra twarzy jest przez cały czas narażona na działanie czynników zewnętrznych, które wpływają na jej kondycję. Bez względu na porę roku, zmaga się ona z przesuszeniem czy ryzykiem uszkodzenia. Latem eksponowana jest na szkodliwe promieniowanie UV. Zimą nie sprzyja jej suche powietrze, pochodzące z ogrzewania, a także mróz i gwałtowne zmiany temperatur. Baza pod makijaż jest kosmetykiem, który chroni skórę przed tymi niekorzystnymi dla niej czynnikami. Nawilża ją i umożliwia utrzymanie prawidłowego nawodnienia przez cały dzień. Letnia baza pod makijaż może zawierać filtry przeciwsłoneczne, które chronią naskórek przed negatywnym wpływem promieniowania.

Niedoceniana baza pod makijaż ma wiele funkcji i zalet, dlatego włączenie jej do codziennej pielęgnacji i wykonywania makijażu, jest świetnym pomysłem na poprawę wyglądu i kondycji skóry twarzy.

​Artykuł partnera