single

Endermologia kosmetyczna – jak zadbać o swoje ciało?

Piękne ciało to marzenie wielu ludzi. Szczególnie dbają o siebie kobiety. Wysportowana sylweta i gładka skóra – takie atrybuty kobiet pokazują nam media. Nic więc dziwnego, że duża liczba  pań dąży do tego, aby wyglądać, jak modelki z pierwszych stron gazet. Jak to osiągnąć? Z pomocą przychodzi nowoczesna kosmetologia. Metodą, która pozwoli wygładzić skórę, jest endermologia. Co to jest i jakie korzyści przynosi naszemu ciału?

Endermologia -  co to jest?

Endermologia jest mechanicznym masażem podciśnieniowym, który wpływa na tkankę łączną. Wykonuje się go przy pomocy specjalnego masażera. Jest to bardzo bezpieczna forma modulacji sylwetki. Zabieg może być stosowany na twarz i całe ciało (oprócz piersi). Można stosować różne tryby: sportowy, estetyczny oraz terapeutyczny. Pierwsza opcja jest przeznaczona dla osób, które przygotowują się do dużego wysiłku fizycznego. Masaż estetyczny ma za zadanie modulować sylwetkę, a terapeutyczny redukuje nagromadzoną w ciele limfę. 

Zastosowanie endermologii

Endermologia jest stosowana głównie do walki z cellulitem. Cellulit, zwany inaczej pomarańczową skórką, powstaje w wyniku nienaturalnie rozrastającej się tkanki tłuszczowej, które dodatkowo są nierównomiernie rozlokowane w ciele człowieka. Endermologia może powstrzymać powstawanie cellulitu oraz zmniejszyć jego widoczność. Główne cele zabiegu to: dotlenienie skóry oraz przyśpieszenie krążenia. Skóra podlega naturalnej odnowie biologicznej. 

Oprócz tego endermologia jest także stosowana przy odmładzaniu skóry twarzy. Dzięki temu, że pobudza komórki tkanki łącznej, wpływa na produkcję kolagenu – białka, które odpowiada za elastyczność i jędrność skóry. Dodatkowo pozwala też usunąć toksyny z organizmu, ponieważ przyśpiesza metabolizm. 

Jak stosować zabieg endermologii?

Osoby, które zdecydowały się na endermologię, muszą pamiętać, że pojedynczy zabieg nie spowoduje znacznej poprawy stanu skóry. Aby zauważyć dobroczynne działanie masażu podciśnieniowego, należy wykonać serię 10 lub nawet 20 zabiegów. Średni koszt jednego zabiegu waha się od 150 zł do 200. Warto podkreślić, że zabieg nie jest inwazyjny oraz nie powoduje odczuwania bólu. Pacjenci muszą być ubrani w specjalny kombinezon. Ma on za zadanie chronić skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą masażera. Endermologia poprawia także samopoczucie pacjentów, ponieważ podczas zabiegu wydzielane są endorfiny. 

Endermologia – przeciwwskazania

Decydując się na zabieg, warto pamiętać, że są pewne ograniczenia. Zaliczają się do nich między innymi: nowotwory, ciąża i okres karmienia piersią, stany zapalne naczyń krwionośnych, infekcje skóry, stosowanie leków przeciwzakrzepowych, trądzik różowaty, żylaki, egzema, mechaniczne uszkodzenia skóry i naskórka. 

Gdzie wykonać zabieg endermologii? W klinice Murano, która ma swoją siedzibę w Warszawie. Profesjonalna obsługa dokładnie wytłumaczy zasady działania i przebieg zabiegu. Pracownicy kliniki Murano już od wielu lat dbają o komfort i polepszenie życia klientów.