single

Dlaczego kobiety pokochały kreski na powiece?

Rysowanie pięknych, wyciągniętych i równych kresek na powiekach to bezapelacyjnie jedna z najbardziej pożądanych umiejętności makijażowych. W czym tkwi sekret ich malowania i dlaczego tak wiele kobiet nie wyobraża sobie codziennej rutyny bez tego elementu?

Czarne kreski eyelinerem zawdzięczają swoją popularność kilku czynnikom. Przede wszystkim przez fakt, że bardzo często są jedynym elementem makijażu oczu. Po prostu - robią spektakularny efekt bez konieczności mozolnego rozcierania cieni, blendowania ich i dokładania. Oczywiście - perfekcyjne smoky eyes to coś, co przykuwa uwagę odbiorców, jednak nie mniej niż intensywnie czarna, idealnie wyprofilowania kreska na powiece. Ten charakterystyczny element bardzo często staje się wyróżnikiem danej osoby, podkreśla stylizację, osobowość i jest propozycją uniwersalną, bowiem (wbrew powszechnym opiniom) pasuje do każdej budowy oka i każdych okoliczności.

Kiedy sztukę rysowania kresek na powiekach nie opanowaliśmy jeszcze do perfekcji - warto zwrócić uwagę na kilka przydanych uwag, które pomogą nam stworzyć efekt o jakim zawsze marzyliśmy.

Eveline Precise Brush Liner

Kreski na powiece dla początkujących

W tym miejscu należy podkreślić, że to właśnie prawdziwy trening czyni mistrza. Im więcej i częściej w makijażu używać będziemy eyelinera - tym większe prawdopodobieństwo, że nasze kreski będą bardziej dopracowane, a kształt ogonka - jaskółki - idealnie dobrany do budowy oka. Osoby początkujące - swoją przygodę z malowaniem kresek powinny rozpocząć od użycia cienia i skośnie ściętego, precyzyjnego pędzelka. Ta forma jest zdecydowanie bardziej przyjazna i pozwala szybciej i sprawniej zatuszować ewentualne błędy. Nie wymaga aż takiej dokładności, jak wykorzystanie eyelinera w pisaku, z którego konsystencją - pracuje się na oku zdecydowanie trudniej.

Który produkt do kresek wybrać?

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele produktów, które służą do malowania kresek - w tym miejscu polecamy przejrzeć ofertę eyelinerów w ofercie sklepu Cocolita. Najbardziej popularne wydają się być flamastry, czyli produkty w pisaku, które zakończone są filcową końcówką. Tego typu kosmetyki pozwalają w szybki sposób uzyskać zamierzony efekt. Warte rozważenia są także eyelinery w pisaku, które zamiast aplikatora w postaci filcowej końcówki, posiadają precyzyjny pędzelek. Aktualnie, kobiety rzadziej sięgają po produkty żelowe - w słoiczkach, które wymagają posiadania dodatkowego pędzelka. Głównie przez fakt, że inne propozycje - są szybsze i wygodniejsze w użyciu.

Maybelline Lasting Drama

Bestsellery na rynku kosmetycznym

Bez wątpienia produktem, o którym było w ostatnim czasie bardzo głośno jest eyeliner marki Eveline - Precise Brush Liner. To kosmetyk, który porównywalny jest do tych wysokopółkowych, głównie za sprawą bardzo precyzyjnego aplikatora w postaci pędzelka, intensywnie czarnego odcienia, matowego wykończenia i idealnej pigmentacji. Dodatkowo, to propozycja stosunkowo niedroga, a przez swoje działanie pozwala na osiągnięcie zamierzonego efektu. Nic dziwnego, że ten produkt szybko znika z drogerii, a jego zwolenników ciągle przybywa. Bestsellerem, o którym należy wspomnieć w tym zestawieniu jest kosmetyk marki Maybelline. Eyestudio Lasting Drama to żelowy eyeliner w słoiczku, do którego dołączony jest precyzyjny pędzelek z gąbeczką. Gąbeczka umożliwia roztarcie kosmetyku i stworzenie bardziej romantycznego looku. Na uwagę zasługują także eyelinery marki Loreal, które stają się bardzo częstym wyborem klientek.

Stworzenie idealnych kresek na powiekach nie należy do najprostszych czynności związanych z makijażem. Ta umiejętność wymaga dokładności, wprawy, doświadczenia i oczywiście - odpowiednich produktów! Wybór tych najlepszych uwarunkowany jest zazwyczaj naszymi preferencjami i oczekiwaniami co do efektu, który chcemy osiągnąć. To, na co należy zwrócić uwagę w preferencjach zakupowych to przede wszystkim trwałość, intensywny odcień, odporność na ścieranie i kruszenie. Na szczęście marki kosmetyczne oferują swoim klientom naprawdę warte uwagi kosmetyki, które bardzo często chwilę po premierze - okazują się być bestsellerami.